Son dönemde marketlerden alınan bazı ürünlerle ilgili şikayetlerini sosyal ağ üzerinden duyuran vatandaşlar şirketlerin ürün kalitelerini artırması ya da muhafaza etmeleri konusunda kayda değer katkılar sağlıyor.

KÜFLÜ ÇİKOLATALARIN FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

İş dünyasını bir araya getiren sosyal ağ platformunda da aynı bir durum yaşandı. Marketten aldığı çikolatanın beyazlaştığını ve küflendiğini ayrım eden bir kullanıcı laf konusu ürünün fotoğraflarını da hesabından paylaştı.

“TEDARİK ZİNCİRİ SÜRECİNDE PROBLEM VAR”

“Kahve eşlikçilerime bakın, küflenmiş çikolataya birincil defa şahit oluyorum. Bir De son tüketim tarihine daha var” ifadelerini kullanan kullanıcı paylaşımına “Muhtemelen tedarik zinciri sürecinde muhafaza koşullarında bir problem var” diye devam etti.

Küflü çikolata krizi tırmanıyor! 2 büyük zincir market Patiswiss ürünlerini raflardan kaldırdı

ŞİRKET CEO’SUNDAN SKANDAL YANIT

Satın aldığı çikolata markası Patiswiss’in CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu nu etiketleyen kullanıcı hiç beklemediği bir yanıtla karşılaştı. Tunaoğlu, “Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi dürüst diyelim. Sen kendimce acele şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın. diğer taraftan linkedinde paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın prim yerine getirmek için bize baya ihtiyacı var herkesin.

“BÖYLE BİR DURUM OLSA SÖYLER TELAFİSİNİ İSTERSİN”

Baksana aşağıya “çöp” falan yazanlara. Bizim avukatların marka Karalama, Marka değeri düşürme vs’den isteyeceğinden herkes habersiz. Hem! Bize böyle bir durum olsa söyler telafisini istersin. Karşında senin dev Migros ve biz varız. Cümbür Cemaat ürünün o kadar arkasındaki. Haydi size basit gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle fakat ben kendi işimi kendim çözmeyi severim”

Küflü çikolata krizi tırmanıyor! 2 büyük zincir market Patiswiss ürünlerini raflardan kaldırdı

TEPKİLER SONRASI PAYLAŞIMINI SİLDİ

Bu mesaja sosyal medyadan sıralı tepkiler gelince Tunaoğlu, bu mesajı sildi. Instagram hesabından yeni paylaşımlar yapan Tunaoğlu şu ifadeleri kullandı; “Ah ülkemin hoş insanları… Ah güzel rakiplerim fakat bizi karşı taraf görenlere kadar baya küçüğüz. Neyse. Sadece imla kurallarıma takıldınız. Özür dilerim herkesten imla kurallara uyumun yazılarımda sürat kaynaklı eksik kalmış. sosyal ağ uzmanlarıma bırakmayacak kadar çabuk canlılığımın da etkisi var natürel. Kabul edelim hemen işi bilene adamak lüzumlu. Ben bu değin kayda değer değilim ya da güzel dilimizi sosyal medya içinde uygulama notum hiç bir şeye referans değil. Tıpkı İngilizce yazma ve konuşma arasındaki farklılıklar gibi. giderken telefonum ing. klavye ve gözlerimde fazla önemli bir kuruluk var göremiyorum. Size zahmet benim hatalarımı yazım ve imla denetimini yapıp/düzeltir misiniz. Bu cümledeki yanlışları bulacak ve düzeltecek insanlara şimdiden teşekkürler.”

Küflü çikolata krizi tırmanıyor! 2 büyük zincir market Patiswiss ürünlerini raflardan kaldırdı

“‘ÇÖP ÜRETİYORSUNUZ’ DEYİNCE SAKİN KALMAK ÇOK ZORDU”

Tunaoğlu Instagram hesabından paylaştığı bir öteki açıklamada ise “Sormuşsunuz bana şunu bildirmek fazla mu şiddet diye! Onca insanın ekmek yediği emek verdiği bir üretici için bu postun altına yapılan yorumlarda, “çöp üretiyorsunuz” deyince sakin kalmak çok zordu. Sahiplenmek ve korumak, haksızlığa ters düşmek yaradılışım da var. Hayatımın sonuna kadar da vazgeçmeyeceğim sanırım. Fakat yazım dili vs. derken kime yazdığım ciddi seviyede hatalı anlaşılmış ve karışmış durumda haklısınız. ‘Çöp satıyorsunuz’ diyenlerdir avukatlarımızın görüşmesi gereken. Yanlış anlaşıldığı, yeterince özne yüklem yerine oturmadığı ve tüm imlâ/imla hataları için özür dilerim. Yine eklemek isterim fakat satan da üreten de ürünün arkasındadır. Bizimle gönder olarak iletişime geçme yönetimi, durumun sebebi/kaynağı muhakkak olmadan kamuoyunu yanıltma olmamasını tercih ederdim. Ama bu da kabul. Türkçe lastik değildir, çekiştirmeyelim lütfen bir diğer ricam. Bu yazıdaki imla ve imlâ hataları için özür diler, düzeltmeler için şimdiden teşekkürler.”

Küflü çikolata krizi tırmanıyor! 2 büyük zincir market Patiswiss ürünlerini raflardan kaldırdı

ÜRÜNLER BIR BIR RAFLARDAN KALDIRILIYOR

Yapılan yeni direktifler da sosyal medya kullanıcılarını hoşnutluk etmezken “Patiswiss” etiketi kısa sürede TT oldu. Markaya karşın tepkilerin arkasından uyarı çeken bir gelişme daha yaşandı. 2 büyük zincir marketin Patiswiss ürünlerini raflarından kaldırdığı bahis edildi.

Küflü çikolata krizi tırmanıyor! 2 büyük zincir market Patiswiss ürünlerini raflardan kaldırdı

Kaynak: Haberler.com / 3.Sayfa

Sosyal Ağ CEO 3.Sayfa Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur