2024 Kurban Bayramı yaklaşırken, kurbanlık arayışları çoktan başladı. Öteki yandan vekaletle kurban kesme ibadetini gerçekleştirecek Müslüman alemi, kurban kesme bedeli hakkında araştırmalara da başladı. Diyanetten yapılan izah etme ile bu sene için vekalet ücreti de emin oldu

YURT İÇİ İLE YURT KADINSI ARASINDA 7 BİN TL FARK

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, başkanlıkta düzenlenen Vekaletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Erbaş, 2024 yılı için vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 11 bin 750 Lira, yurt dışarıya ise 4 bin 750 Lira olarak belirlendiğini ifade etti.

2024 kurban kesim bedelleri belli oldu

2023 YILI KURBAN VEKALET ÜCRETİ

Türkiye Diyanet Vakfı yoluyla vekalet yoluyla kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar için; 2023 yılı yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 7 bin 950 lira, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli ise 3 bin 750 Türk Lirası olarak belirlenmişti.

VEKALETEN KURBAN BAĞIŞI NEDİR?

Vekaleten kurban bağışı, kurban kesme imkanı olmayan kişilerin, yetkili bir kuruma para bağışlayarak kurban kesilmesini ve etinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamasıdır.

KURBAN VEKALETİ NASIL ALINIP VERİLİR?

Kurban vekaleti almak çok kısa maksat sözleri ile yapılabilir. Ortak uzlaşma şeklinde vekalet cümleleri kurulur. Kurban kesme vekaleti alırken vekalet veren kişinin “Seni kurbanımızı kesmeye vekil kıldık.” vekaleti alan kişinin ise buna karşılık “Kabul ettim.” demesi yeterlidir.

Ali Erbaş Kurban Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur