6 Şubat 2023’teki Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra bölgedeki ilgi çekici kaldırma ve felaket çalışmaları, makas operatörü mesleğine olan ihtiyacı artırdı. Elazığ’da bir işyeri sahibi 300 bin lira maaşı olmasına rağmen personel bulamadığını söyledi.

OPERATÖR BULUNAMADIĞI İÇİN BOŞTA BEKLİYOR

Özellikle depremler sonrası binaların yıkımında kritik bir rol oynayan makasın 20 milyon liralık bir değere sahip olduğunu belirten hafriyat firması sahibi Kazım Üstün, saha çalışmalarının devam ettiğini oysa operatör bulunamadığı için makasın boşta beklediğini açıklama etti. Bölgede yaşanan acele ihtiyaçların karşılanması için manâlı bir araç olan makasın operatörlerinin bulunamamasının saha çalışmalarını aksattığını dile getiren Üstün, makinenin boşta beklemesinin keza fiziki zarara hem de vakit kaybına yol açtığını kaydetti.

“AMAÇ VEREMEDİĞİMİZ BİR OLAY”

20 yıldır sahada çalıştıklarını açıklayan işyeri sahibi Kazım Üstün, “6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı ilk günden bu yanlamasına sahadayız ve çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda çok büyük yatırımlar da yaptık. Depremlerden sonradan binaların facia aracı makas çıktı. Bugünkü değeri 20 milyon lira olan makasa operatör bulamıyoruz ve makinemiz yatıyor. Makas operatörüne aylık 300 bin lira maaş veriyoruz fakat operatör bulamıyoruz. Makasımız da görüldüğü üzere boşta bekliyor. Eleman yetişmiyor. Bizim de amaç veremediğimiz bir durum” dedi.

300 bin lira maaşla makas operatörü bulunamıyor

300 bin lira maaşla makas operatörü bulunamıyor

300 bin lira maaşla makas operatörü bulunamıyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Yer Sarsıntısı Elazığ Yer Sarsıntısı Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur