81 ilde çiftçiye yardım sağlanacak. Avrupa Birliği ve Türkiye ortak fonu ile oluşturulan IPARD III ile tarıma 786 milyon euro tutarında hibe desteği sağlanacak.

81 ilde uygulanacak! Çiftçiye büyük destek...IPARD III programı kapsamında 81 ilde çiftçiye takviye sağlanacak. İşte bütün teferruat…

ÇİFTÇİYE TAKVIYE

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından Düzce’de çiftçilere hibe desteği imkanları anlatıldı.

81 İLDE UYGULANACAK! 786 MİLYON EURO TUTARINDA…

Düzce Valiliği Buluşma Salonu’nda oysa toplantıya Vali Selçuk Aslan, TKDK Ankara İl Koordinatörü Dr. Mehmet Ali Çakal ve Tarım Orman İl Müdürü Esra Uzun, İl protokolü, sivil toplum örgütleri temsilcileri, üreticiler ve girişimcilerin katıldığı bu toplantıda bölgedeki çiftçilere ve yatırımcılara yeni hibe imkanları hakkında veri verildi.

IPARD III, Avrupa Birliği ve Türkiye’nin iki taraflı fonundan finanse edilen bir program olduğu ve 81 ilde uygulanacağı ve toplamda 786 milyon Avro hibe desteği sağlanacağı bildirildi.

Vali Selçuk Aslan, toplantıda yaptığı konuşmada ‘IPARD III programı ile ilimizde kırsal yeniden yapılanma ve tarım sektöründe ilave bir takviye başlatmış oluyoruz. Düzce’nin bu programdan iyi avantaj sağlayacak iller arasında yer alacağına inanıyorum’ dedi.

Dr. Mehmet Ali Çakal, programın sadece tarımsal üretimi desteklemekle kalmayıp, bununla beraber çevre koruma ve yenilenebilir enerji kullanımını da teşvik ettiğini belirtti. Çakal, ‘Yeni irtibat ofisimiz yoluyla, Düzce’den gelen projelerin değerlendirilmesini sağlayacağız’ biçiminde konuştu.

İl Müdürü Esra Uzun ise, Düzce’nin tarımsal potansiyeline aksan yaparak, IPARD III’ün kırsal altyapı modernizasyonuna büyük katkı maddesi sağlayacağını ifade ederek ‘Bu desteklerle, ilimizdeki kırsal altyapımız daha modern ışık halkası gelecektir’ dedi.

Buluşma TKDK uzmanlarının IPARD III programının içeriği hakkında data vermesinin ve soruların cevaplanmasının arkasında sona erdi.

IPARD III Programıyla; Tarım işletmelerinin rekabet gücünün artırılması, Yenilenebilir enerji kullanımının yaygınlaştırılması, Gıda güvenliği, hijyen, çevre koruması ve hayvan refahı standartlarına uyum sağlanması, Yeni pazar fırsatları ve teknolojiye dayalı inovasyonun teşviki, AB standartlarına ahenk, çevre dostu yatırımlar ve istihdamın artırılması ve Kırsal alanlarda hesaplı etkinlik düzeyinin yükseltilmesi ve kırsal nüfusun desteklenmesi gibi konularda projeler beklenmektedir. sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur