Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu başvurularının 8 bin 563’e ulaştığını belirterek, “Aile ve Gençlik Fonu’ndan yararlanacak gençlerimize bir müjdeyi tahsis etmek istiyorum: Eğitim programlarına katılıp, devlete ait nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çiftlerin kredi ödemelerine 2 1 Mayıs itibarıyla başlıyoruz.” dedi.

Göktaş, TRT Haber’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı. Ekim ayında “Ailemiz, istikbalimiz” temasıyla 8. Aile Şurası’nı düzenlediklerini andıran Göktaş, “Aile Şuramızın önerilerini dikkate alarak hazırladığımız Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı’nı 15 Mayıs’ta açıklıyoruz.” diye konuştu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, faizsiz evlilik kredisinde ilk ödemenin tarihini verdi

15 Mayıs’ın BM göre bildiri edilen “Uluslararası Aile Günü”nün 30’uncu yıl dönümü olduğuna da dikkati çeken Göktaş, “Özellikle aileyi merkeze alan, bu eylem planını, Türkiye’de ilk kere gerçekleştiriyoruz. 2024-2028 yıllarını, yani önümüzdeki dört yılı kapsıyor. Biz vizyon belgesini ve eylem planını, 16 bakanlık, sivil toplum kuruluşlarımız, akademisyenlerimiz ve 27 kurumla, çok geniş bir katılımla hazırladık. Eylem planı ile aileyi korkutma eden unsurları tespit etmek ve zorunlu tedbirleri edinmek için kurumlar arası işbirliğini güçlendiriyoruz. Bu plan ile ülkemizin bir yanlamasına dinamik nüfusunu korumak ve aile ve evlilik kurumunun güçlendirilmesini amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

GENÇLERE 48 AY VADELİ, 2 YIL GERİ ÖDEMESİZ FAİZSİZ KREDİ

Deprem bölgesinde pilot uygulaması başlayan Aile ve Gençlik Fonu müracaatları ile projenin uygulanmasındaki son duruma ilişkin soru üzerine Bakan Göktaş, “Bu proje Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyonun, gençliğe de verdiği önemin en maddesel örneklerinden biri. Proje ile evlenecek gençlere karşın 48 ay vadeli, 2 sene geri ödemesiz, 150 bin lira tutarında edilgen kredi desteğimiz çok büyük bir alaka fark etti ve görmeye devam ediyor.” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, faizsiz evlilik kredisinde ilk ödemenin tarihini verdi

“21 MAYIS İTİBARIYLA HESAPLARA YATMAYA BAŞLAYACAK”

Göktaş, açıklamasının devamında, “Biz projenin pilot uygulamasını yer sarsıntısı bölgesi olan Adıyaman, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da gerçekleştirdik. En çok başvuruyu da Hatay’dan aldık. Bugün itibarıyla fona başvuran 8 bin 563 çiftimiz var. Bugüne dek şartları karşılayan 2 bin 13 gencimize izdivaç öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizi verdik. İnceleme süreci öteki başvurular için de devam ediyor. Fondan yararlanacak gençlerimize de fiilen bir müjdeyi de saptamak istiyorum: Eğitim programlarına katılıp, devlete ait nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çiftlerin kredi ödemelerine 21 Mayıs itibarıyla başlıyoruz. Şanslı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Ekonomi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş 1 Mayıs Yer Sarsıntısı Eğitim Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur