Define ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım‘in, ABD’de düzenlenen bir etkinlikte yaptığı söylev esnasında kullandığı “lokal” ifadesi sonrası ortaya meydana çıkan polemiklere Ak Parti‘den yanıt geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Yıldırım ve ekibine desteğimiz tamdır.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kuruluna (MYK) ilişkin basın mensuplarına açıklama yaptı. Çelik, Bakan Şimşek’in “yerel” ifadesiyle ilgili yorumda bulundu.

AK Parti'den 'Mehmet Şimşek' açıklaması: Desteğimiz tamdırAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik

“BAKANIMIZA VE EKİBİNE DESTEĞİMİZ TAMDIR”

Çelik, “Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek ve ekibine desteğimiz tamdır. Önümüzdeki dönem çalışmalarımızla ilgili kararlarımızı sizinle paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

AK Parti'den 'Mehmet Şimşek' açıklaması: Desteğimiz tamdırAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik

BAHÇELİ’DEN MEHMET ŞİMŞEK’E YARDIM

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bugün partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Polemik üretenler nafile heveslenmesin. Define ve Maliye Bakanımızın her zaman arkasındayız. Bir şeyi söylemek istersem doğrudan söylerim.” dedi.

AK Parti'den 'Mehmet Şimşek' açıklaması: Desteğimiz tamdırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

NE OLMUŞTU?

Bakan Yıldırım geçen hafta ABD’nin başkenti Washington D.C’deki Milletlerarası Finans Enstitüsü (IIF) kadar düzenlenen Küresel Görünüm Forumu’nda İngilizce olarak, “Yerel (halkı veya yatırımcıları) enflasyonun düşeceğine ikna etmemiz gerekiyor (We just have to convince locals that inflation is going to fall)” ifadelerini kullanmıştı. İfadeyi “lokal halk” olarak yorumlayanlar Şimşek’e sosyal medyadan tepki göstermişti.

AK Parti'den 'Mehmet Şimşek' açıklaması: Desteğimiz tamdırHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek

AA muhabirine konuşan Bakan Şimşek, ifadeyi “lokal yatırımcılar” anlamında kullandığını belirterek, “Raporlarda, konuşmalarda, bunun hiçbir şekilde sosyal medyada ya da şimdi muhalefetin dile getirdiği anlamda karşılığı değil. Türkiye’de uzun zaman bakanlık yaptım. Milletimiz benim duruşumu bilir. Biz vatandaşımıza ve milletimize hizmetkarız. Bizim asla başkalarının iddia ettiği gibi durumumuz laf konusu olmaz.” demişti.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Devlet Bahçeli Mehmet Şimşek Ömer Çelik AK Parti Maliye MHP Finans Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur