Lokal seçimler yaklaşırken emekli maaşlarında bir çoğaltma olup olmayacağı merak konusu… Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara mitingi öncesi açıklamalarda yer alan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Belli Akbaşoğlu, temmuz ayını göze çarpan ederek “Yeni adımlar atılacak” mesajını verdi.

“DUYARSIZ KALMADIK, KALMAYACAĞIZ”

“Emekliler bizim başımızın tacı” diyen Akbaşoğlu, “Çalışanlar başımızın tacı. Üreten ve Türkiye’yi büyüten çalışan kesim laf konusu ve emekli olarak primlerle orantılı karşılığın alan 16 milyon emekli insanımız var. 2024’ü biz emekliler yılı duyuru etmiştik. Bu konuda düzenleme yapıldı. Bu düzenleme ile emeklilerimizin beklentileri var. Bu durumların değerlendirilmesine ilişkin talepleri ve yansıdı. Biz bugüne kadar duyarsız kalmadık, kalmayacağız. Enflasyona ezdirmeyeceğiz. Egzersiz ve Maliye Bakanlığımız çalışmalarını her zaman yaptılar. Promosyon düzenlemesi de yapıldı. Özel bankaların da inisiyatif alması gerekli” ifadelerine yer verdi.

“TEMMUZ BAŞINDA DÜZELTMELERİ YAPACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Ankara ve yarın İstanbul’da yapacağı mitingleri muhabere eden Akbaşoğlu, “Birçok alanda emeklilerimizin giderlerini azaltıcı, gelirlerini artırıcı ve alım gücünü büyütücü alet yaklaşımı da 2024’te göz önünde bulundurup düzenlemeler düşünüyoruz. Bu konuda çalışmaları bakanlıklarımız ifa ediyorlar. Cumhurbaşkanımız bu konudaki duyarlılığını, talepleri defalarca dikkate alarak siyaset yapar. Bu manada inşallah bu mitingle Cumhurbaşkanımızı bugün de yarın da itinalı dinleyelim. Haziran sonu temmuz başında emeklilerle ilgili düzenlemeleri mutlaka yapacağız. Talepleri dikkate alarak çalışmalar yapacağız” biçiminde konuştu.

Finans Hayat Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur