Alman Gezi Acenteleri Birliği Başkanı Fiebig, Almanların bu yaz tatili için Türkiye rezervasyonlarında yaşanan artışın yüzde 40’ı geçtiğini belirtti. Fiebig, “Tatil paketi söz konusu olduğunda Türkiye, İspanya’dan bile önde.” dedi.

‘); }

Turizmcilerden 9 gün tatil çağrısı

Turizmcilerden 9 gün tatil çağrısı

Haberi Görüntüle

Alman Gezi Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Milletlerarası Turizm Borsası (ITB) Fuarı’nda soruları yanıtladı.

Turizm sektörünün insanların dolaşmak istemesiyle iyi bir “ruh hali” içinde olduğunu dile getiren Fiebig, bunun yaz tatili için rezervasyon rakamlarına yansıdığını söyledi.

Fiebig, gelecek yaz sezonu için Almanya’da rezervasyonlarda yüzde 30’luk bir çoğalma olduğunu dikkati çekerek, bu yükselişin devam etmesini beklediklerini kaydetti.

“TÜRKİYE HER ŞEY DAHİLDE BİR NUMARA”

Norbert Fiebig, Almanların seyahat tercihlerinde Türkiye’nin konumuna değinerek, “Almanların nereye seyahat ettiğine baktığımızda gördüğümüz şey; rezervasyonda yüzde 40’tan pozitif bir artışla Türkiye’nin mükemmel durumda olduğu. Tatil paketi söz konusu olduğunda Türkiye, İspanya’dan bile önde. Üçüncü sırada Yunanistan ve dördüncü sırada Mısır var.” diye konuştu.

Fiebig, Türkiye’ye karşın rezervasyonların bu yıl özellikle olduğunu ve bunun bütün sene her tarafında devam etmesini beklediğini kaydederek, “Bunun nedeni Türkiye’nin bir fiyat/performans oranına sahip olması ve Almanya’da fazla popüler olan her şey dahil ürünler laf konusu olduğunda Türkiye’nin bu destinasyonlar aralarında bir numarada bulunması.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin altyapısının fazla güzel ve yeni olduğunu dile getiren Fiebig, ülkenin kültürel turizme odaklanması gerektiğini de anlattı.

Fiebig, “Türkiye’nin kültürel açıdan sunabileceği fazla şey var. Buna Alman potansiyel müşterileri çekmemiz lüzumlu. Dolayısıyla Almanların favori tatil destinasyonu olarak Türkiye’nin başarısını kültürel tarafta arayarak, geliştirebileceğimiz ve manevra yapabileceğimiz çoğu alan var.” biçiminde konuştu.

“TÜRKİYE RAKİPLERİNDEN İYİ DURUMDA”

Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Fiebig, Türkiye’yi turizm pazarındaki en başarılı destinasyon olarak gördüklerini belirterek, “Türkiye’nin fazla popüler olan güneş ve plaj ürününün yanı sıra kültürel ve sportif taraftaki cazibesiyle daha artı insan çekmeye odaklanması lüzumlu.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin afiyet turizmi konusunda da çok cazip olduğunu vurgulayan Fiebig, “Çoğunlukla son birkaç yıldır Türkiye’nin turizmde çok iyi gittiğini görüyoruz. Türkiye diğer rakiplerinden daha iyi durumda.” diye konuştu.

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur