Almanya Şansölyesi Olaf Scholz’e sosyal ağ hesabından yaptığı yayında “Döner ne süre 3 Euro olacak?” diye soruldu. Bir süredir Almanya gündeminde olan döner fiyatlarına ilişkin Scholz, “Hür piyasa ekonomisinde yaşıyoruz. bu nedenle Almanya’da döner için tavan fiyat olmayacak. Oysa ülkede enflasyon zaten düşüyor” dedi.

‘); }

Almanya’da enflasyonun düşmesiyle döner fiyatları bitmiş gündeme geldi. Başbakan Olaf Scholz döner fiyatlarıyla ilgili sosyal ağ yayınında tanımlama yaptı.

Almanya’da döner fiyatları şehirden şehre değişiyor oysa sıradan 7 euroya döner yemek muhtemel. Dönerin Almanya’da fiyatı son yıllarda yüzde 70 arttı.

Ülkede yaşayan genç nüfus ve döner sevenler fiyatlardan şikayet ediyor. sosyal ağ hesabından soruları yanıtlayan Almanya Başbakanı Scholz, bilhassa gençlerden döner fiyatları ile ilgili soru geldiğini söyledi.

Bir genç başbakana, “Bay Scholz, döner ne süre 3 euro olacak?” diye sordu.

“DÖNER FİYATINA ÜSTTEKI SINIR GETİRİLMEYECEK”

Scholz gence cevap verdi ve döner fiyatlarında bir tavan belirlenmeyeceğini söyleyerek, “Bu çok işaret bir soru. Gençlerden döner fiyatına bir üst sınır getirilmesi yönünde talepler geliyor. Ama bağımsızlık pazar ekonomisinde yaşıyoruz ve fiyatlar, talep talebe kadar belirleniyor. Döner üreticileri için maliyet fiyatları da var. Yani dönerin fiyatı için bir üst sınırlama getirilmeyecek. Oysa Almanya’da enflasyon son zamanlarda düşüyor ve daha da düşecek” diye konuştu

Başbakan konuşmaya devam ederken verdiği yanıttan hoşnut olmayan gençler, “Eski başbakan Merkel, döner fiyatlarını denetleme aşağıda tutabiliyordu“ eleştirisinde bulundu.

Olaf Scholz ikizini ABD senatosunda buldu

Olaf Scholz ikizini ABD senatosunda buldu

Haberi Görüntüle

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur