Altın fiyatları, yatırımcılar kadar merak ediliyor. Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarının bugün ne dek olduğu araştırılıyor. Altının onsu milletlerarası piyasada 2 bin 163 dolar civarında işlem görüyor. 13 Mart 2024 tarihli güncel gram altın ve çeyrek altın kuru fiyatları da belirli oldu. Peki, altın fiyatları ne değin? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne dek oldu?

‘); }

Altın fiyatları, ABD enflasyon verisi ile birlikte yaşanan düşüşün ardından yeni güne yatay başladı. ABD’de enflasyon beklentilerin hafif üstünde açıklandı. Enflasyon verisi haziran ayındaki faiz indirim beklentilerinde değişikliğe yol açmadı.

Ons altın, güne yüzde 0,09 yükselerek 2.159 dolar seviyesinde başladı.

Gram altın fiyatları ise ayrıca ons altın keza de Dolar/TL’deki gelişmelerden etkilendi.

Gram altın, 2.232 Türk Lirası civarında tip buldu. Çeyrek altın ise 3.711 liradan el değiştirdi.

Doları altı para birimine karşı ölçen Dolar endeksi, 102.95 seviyesinde yatay seyretti.

    ALTIN TÜRÜ Satış Değişim % Saat

ABD enflasyonu beklentileri aştı

ABD enflasyonu beklentileri aştı

Haberi Görüntüle

ABD’de enflasyon, yakıt ve barınma maliyetlerindeki artışlarla beklentilerin üstünde kaldı. Tüketici fiyatları yıllık bazda yüzde 3,2 yükselme kaydetti.

ABD’nin Define tahvillerinin getirisi verinin açıklanmasının arkasından yükseldi. 2 yıllık tahvillerin getirisi 6,5 baz puan artışla yüzde 4.599’a yükseldi. 10 yıllıkların getirisi ise 5,1 baz puan artışla yüzde 4.155 seviyesine yükseldi.

Enflasyon rakamları, Fed’in faiz indirimlerine haziranda başlayacağı beklentilerini sınırlı etkiledi. Analistler, bu yıl yapılacak toplam faiz indirimine ise etkisi olabileceğini belirtti.

VİDEO: 24 AYAR ALTIN BULMAK ZORLAŞTI MI?

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur