Altın fiyatları düşüş yaşadı. 2 hafta önce hür piyasalarda 2700 TL’ye dek yükselen Altın gram fiyatı ONS’a paralel düşerek 2400 liraya değin geriledi. öte taraftan bugün açıklanacak olan Fed’in faiz kararı altın fiyatları yönünü devir edecek. İslam Memiş ise düşüşler sonrası “Alım fırsatı”nı sayı vererek duyurdu.

Altın gram fiyatı düşüşü sürecek mi? İslam Memiş duyurdu

ONS 2300 dolar psikolojik direncinin altına sarktı. Buradan esen ters rüzgarla altın gram fiyatı iç piyasada 2380 TL civarında seyrediyor. İslam Memiş, altın fiyatları tarafındaki gerilemeler sonrası çarpıcı yorumlarda bulundu.

ALTIN SATIŞ YEDİ!

Fed faiz kararı bugün muhakkak olacak. Karar sonrası Fed Başkanı Jerome Powell açıklamaları piyasalar tarafından sıkı takibe alındı. Karar öncesi altın fiyatları satış yedi.

İSLAM MEMİŞ’TEN ALTIN YORUMU

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarındaki düşüşler sonrası kritik yorumlarda bulundu.

Altın gram fiyatı düşüşü sürecek mi? İslam Memiş duyurdu

ONS GERİLEDİ

İşte İslam Memiş’in konuşmasından öne çıkanlar:

‘Ons altın tarafında 2300 dolar yardım seviyesi test edildi. Yüzde 1,5 civarında bir satış gözlemliyoruz. Bizim için sürpriz değil.

‘2280 DOLAR TAKVIYE SEVİYESİ VAR’

Peşine Düşüp Takip edeceğimiz bant aralığının 2280-2380 dolar olduğunu demiştim. Tekrar altında 2280 dolar destek seviyesi var. Buraları kısa vade için peşine düşüp takip etmeyi sürdüreceğim.

Altın gram fiyatı düşüşü sürecek mi? İslam Memiş duyurdu

‘İYİ BİR FIRSAT’

Orta ve uzun vadeli yatırımcılar için ons altın alım fırsatı verdi. Elinde dolar olan yatırımcı ons altına geçmek için iyi bir fırsat yakaladı.

Altın/dolar paritesi üzerinde baktığımızda 1 kilogram külçenin değeri 75 bin 320 dolar seviyesinde. 2 hafta önce 81 bin 500 dolar seviyesini görmüştü.

Altın gram fiyatı düşüşü sürecek mi? İslam Memiş duyurdu

‘CİDDİ DÜŞÜŞ YAŞANDI’

Takriben 6 bin dolar civarında değerinde kaybından bahsediyoruz. koskocoman bir rakam. Elinde dolar yer alan yatırımcısı parite üzerinden altın almak için mükemmel alım fırsatı yakaladı.

ALTIN GRAM FİYATI İÇİN DİKKAT ÇEKEN SAYI

Gram altın serbest piyasalarda 2425 lira seviyesine kadar geriledi. Yatırımcısı 2400-2450 lira aralığını peşine düşüp takip etmeli.

‘ALIM YAPILABİLİR’

Elinde Türk Lirası olanlar altın edinmek için fırsat kolluyorsa bu fiyatlar ucuz. Altın alacak ve düğün yapacaklar şimdiden alım gerçekleştirmek istiyorsa yapsın.

Gram altın 2 hafta önce 2700 lira seviyesindeydi. derhal 2400 lira civarında. Sene içinde bedel artışları devam edecek.’

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur