Mazot fiyatları üzerinde etkin olan brent petrol jeopolitik risklerin gölgesinde sınırlı yükselişini sürdürüyor. Yakıt ve motorin fiyatları (mazot fiyatı) için gelen son indirimle akaryakıt fiyatları gerilerken vasıta sahipleri yeni indirimler gelecek mi merak ediyor. İşte il il güncel akaryakıt ve yakıt fiyatı ile petrol piyasasındaki son gelişmeler…

Araç sahipleri dikkat! 5 gün sonra değişecek!

Akaryakıt fiyatları için gelen çifte indirim sonrası yakıt ve mazot fiyatı düştü. Yakıt ve motorin fiyatları için 5 gün daha sonra başlayacak yeni dönemi bekleyen vasıta sahipleri, Brent petrol tarafında yaşanan yeni gelişmelerin mazot fiyatlarına yansıyıp yansımayacağını da merak ediyor.

Yakıt ve akaryakıt fiyatı için indirim geldi. İndirim sonrası akaryakıt fiyatları listesi 13 bin bayide güncellendi. Akaryakıt fiyatları üzerinde etkin olan BRENT tarafında sıcak gelişmeler yaşanırken araç sahipleri gözlerini sektör temsilcilerinden gelecek haberlere çevirdi. Yeni indirim, zam var mı? Aktüel akaryakıt fiyatları ne değin? Merak edilenler yanıt buldu.

Araç sahipleri dikkat! 5 gün sonra değişecek!

BRENT PETROL YÜKSELDİ

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 84,17 dolardan operasyon görüyor. Fiyatlardaki yükselişte, dünyanın en büyük petrol tüketicisi ülkeleri ABD ve Çin’de istek endişelerinin hafiflemesi etkin oldu.

TALEP ENDİŞELERİ HAFİFLEDİ
ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA), ülkedeki ticari çiğ petrol stoklarının geçen hafta takriben 1 milyon 400 bin varil azaldığını açıkladı. Piyasa beklentisi, stokların takriben 1 milyon 430 bin varil azalacağı yönündeydi.
Söz konusu düşüş, ülkede bir süredir devamlı talep endişelerini hafifletti.

ÇİN ETKİSİ

Çin’de açıklanan verilere tarafından de ülkede ihracat yüzde 1,5 ile beklentiler zarfında, ithalat ise yüzde 8,4 ile öngörülerin üstünde arttı. Uzmanlar, ithalat rakamlarının ülkede harcamaların ağır ağır da olsa artmaya başlamış olabileceğine dikkat çekici ettiğini ifade ediyor.

Araç sahipleri dikkat! 5 gün sonra değişecek!

JEOPOLİTİK RİSKLER YÜKSELİŞİ SINIRLIYOR

ÖTE YANDAN, büyük petrol üreticilerinin ve ticaret yollarının bulunduğu Orta Doğu’da ateşkes ihtimali fiyatlardaki yükselişi sınırlıyor.

Mısır’ın Al-Qahera News televizyon kanalında adı açıklanmayan üst seviye Mısırlı bir kaynağa dayandırılan haberde, İsrail saldırıları altındaki Gazze Şeridi’nde ateşkes sağlanması nedeniyle Mısır’ın başkenti Kahire’de yürütülen görüşmelerde anlaşmazlığa neden olan noktalarda ‘somut ilerleme’ kaydedildiği belirtildi.

AKARYAKITA ÇİFTE İNDİRİM

Yakıt fiyatı için 1,37 TL indirim, motorin fiyatları (akaryakıt fiyatı) için 1,24 TL indirim geldi. Yeni indirim, zam yok.

Araç sahipleri dikkat! 5 gün sonra değişecek!

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI NE KADAR?

İSTANBUL

Benzin fiyatı: 42,64 TL
Mazot fiyatı: 40,12 TL
LPG fiyatı: 20,97

ANKARA

Yakıt fiyatı: 43,53 TL
Akaryakıt fiyatı: 41,05 TL
LPG fiyatı: 20,87 TL

İZMİR

Benzin fiyatı: 43,76 TL
Akaryakıt fiyatı: 41,29 TL
LPG fiyatı: 20,51
sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur