Türkiye’nin en büyük markalarından birisi olan Arçelik, Avrupa’da artık Beko ismiyle faaliyet gösterecek.

TEK ÇATI ALTINDA BİR ARAYA GETİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Arçelik’in, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde şu ifadelere yer verildi: Globalleşme stratejimiz dahilinde Arçelik A.Ş.’nin, Türkiye dahil bütün coğrafyalardaki kurumsal markası bundan sonra Beko olarak kullanılacak olup böylece, tüm dünyadaki çalışanlarımız ve operasyonlarımızın iki taraflı bir kurumsal marka çatısı aşağı bir araya getirilmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda yurtdışı emrindeki ortaklıklarımızın kurumsal unvanları da Beko kurumsal markasını içerecek şekilde değiştirilmektedir. Şirketimiz Türkiye’deki faaliyetlerini Arçelik Pazarlama A.Ş. üzerinden ilk önce Arçelik almak üzere lokal layık yaratan tüm markaları ile (Arçelik, Beko, Grundig, Altus, Leisure) sürdürmeye devam edecektir.

Arçelik artık Beko olarak ticarete devam edecek

BEKO MARKASI HAKKINDA DETAYLAR

Beko, dünya çapında 57 ülkedeki iştirakleri aracılığıyla 55.000 çalışanıyla faaliyet göstermekte olup, 13 ülkede 45 imal tesisi bulunmaktadır (Türkiye, İngiltere, İtalya, Romanya, Slovakya, Polonya, Güney Afrika, Rusya, Pakistan, Hindistan, Bangladeş, Tayland ve Çin)

Beko, sahibi olduğu ya da limitli marka başvuru formu hakkı olduğu 22 ürün markası ile global olarak etkinlik göstermektedir. (Arçelik, Beko, Whirlpool**, Grundig, Hotpoint, Arctic, Ariston**, Leisure, Indesit, Blomberg, Defy, Dawlance, Hitachi**, Voltas Beko, Singer**, ElektraBregenz, Flavel, Bauknecht, Privileg, Altus, Ignis, Polar).

Arçelik A.Ş. Koç Holding Teknoloji İş Dünyası Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur