Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı göre yapımı tamamlanan Arnavutköy-İstanbul Havaalanı metro hattı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete alındı. Açılışta konuşan Erdoğan, metro hattının 31 Mart’a dek ücretsiz olacağını açıkladı.

ARNAVUTKÖY-İSTANBUL HAVALİMANI ARASI 8 DAKİKA OLACAK

Yeni hat, Arnavutköy, Taşoluk, İstanbul Havaalanı Kargo ve İstanbul Havaalanı Terminal olmak üzere 4 istasyondan oluşuyor. Arnavutköy-İstanbul Havalimanı arası 8 dakikaya düşüyor.

TÜRKİYE METROLARINDA İLK DEFA KULLANILAN ALTYAPI SİSTEMİ

Türkiye’de, metrolarda birincil kere kullanılan demir yolu hat altyapılar sisteminin kullanıldığı projede özel yöntemlerle beton serimi gerçekleştirildi. Bu Nedenle hat baştan başa daha sessiz ve daha konforlu tren sürüşünün yapılması amaçlandı.

Açılışı yapılan hattın devamındaki Arnavutköy-Halkalı etabı da bir sene içinde açıldığında, tamamı yeraltındaki metro sınıfında Türkiye’nin en uzun, 69 kilometrelik ring hattı tamamlanacak.

DİĞER HATLARA DA ENTEGRE OLACAK

Yeni metro hattı diğer hatlara da entegre olacak. Arnavutköy ile Göktürk arası ulaşım 20 dakikaya, Arnavutköy ile Kağıthane arası ise 32 dakikaya düşecek.

Recep Tayyip Erdoğan Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur