Artan enflasyonla birlikte baş bildiren yaşam pahalılığından en çok etkilenen kesimlerin başında en düşük ücretlinin gözü temmuz ayında ara zam yapılıp yapılmayacağına çevrilmiş durumda… Konuyla ilgili gözlerin çevrildi Alıştırma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan dikkat çeken bir çıkış geldi.

“TEMMUZDA ARTIŞ YAPILMAYACAK”

Katıldığı canlı yayında en düşük ücrete temmuz ayında zam yapılmayacağını bildiren Bakan Işıkhan, “Çalışanlarımızın emeğini kesintisiz seçim malzemesi olarak diri tutanlar art niyetli. Minimum ücretin ne olduğu, nasıl belirlendiği belirli. Biz bakanlık olarak emekçi ve işveren tarafını masa üstünde bir araya getirerek belirlenmesinde rol alan kurumuz. Temmuzda çoğalma yapılmayacak. Bu emin şartlar aşağı gerçekleşti” ifadelerine yer verdi.

“KALICI REFAHIN DERDİNDEYİZ”

Açıklamasının devamında “Ekonomi bir denge işidir” diyen Bakan Işıkhan, “Dengenin dışında bir çoğaltma yapılsa market ve mağazalarda etiket değişiyor. Bu da enflasyonun artmasına niçin oluyor. Biz kalıcı refahın derdindeyiz” dedi.

ASGARİ ÜCRET NE DEĞIN?

Ocak ayında en az ücrete yüzde 49 zam yapılmıştı. Yapılan bu zamla da 11 bin 402 lira olan asgari vergi 2024 yılı için 17 bin 2 lira oldu.

Vedat Işıkhan Asgari Vergi Zam Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur