Kamuoyunda “tercih öncesi emekliye ek zam” beklentisi oluşmuş durumda. Ramazan ve Kurban bayramları için emekliye 2’şer bin liradan toplamda 4 bin lira ödenen bayram ikramiyeleri 3’er bin liradan 6 bin liraya yükseltildi. Milyonlarca çalışan ve emekli ilave zam – ikinci vergi artışı gündemini takip ediyor.

“HİÇ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

31 Mart seçimleri öncesinde emekli maaşlarına ve asgari ücrete ilave zam yapılıp yapılmayacağına karşın soruya katıldığı canlı yayında cevap veren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz “Olabildiğince elimizdeki bütün imkanları kullanarak bu konularda adımlar attık. Önümüzdeki dönemlerde de ekonomimiz büyüdükçe, geliştikçe, istikrarımız meyvelerini vermeye devam ettikçe emeklilerimiz başta olmak üzere bütün kesimlere dönük yine benzer yaklaşımımızı devam ettireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

“ÖNCELİĞİMİZ EMEKLİ OLDU, ÇALIŞANLAR OLDU”

Cevdet Yılmaz, bütçenin ölümsüz olmadığına ve kısıt olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti; “Bizim önceliğimiz emekli oldu, çalışanlar oldu. Şüphesiz bundan hiçbir kararsızlık yok. Bütçemizin içindeki payına bakabilirsiniz. Çalışanların payına, emeklilere yaptığımız aktarmaların sosyal emniyet sistemine. Lakin bir taraftan da şu reel tabii, emekli sayımız da oldukça yüksek bir rakama geldi, 16 milyon gibi bir rakama ulaştık. Dolayısıyla burada en küçük attığınız adımın büyük bir yansıması oluyor. Bayram ikramiyelerinde yüzde 50 artma yapıldı değil mi? Bunun parasal yansıması 27 buçuk milyar lira. tek başına bu atılan adımın mali etkisi 27,5 milyar lira.”

AK PARTİLİ AKBAŞOĞLU SEÇİM SONRASINI İŞARET ETMİŞTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Muhakkak Akbaşoğlu da geçtiğimiz günlerde, emekli maaşlarına ek zam gündemiyle ilgili konuşmuştu. Akbaşoğlu, emeklilerin aylıklarındaki iyileştirme için seçim sonrasını göze çarpan ederek, Meclis’in nisan ayında çalışmalarına başladıktan sonra konunun ele alınacağını söylemişti.

Cevdet Yılmaz En Düşük Aidat Finans Politika Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur