Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) İnsan Kaynakları ve Emirlikleştirme Bakanlığı (MoHRE) ramazan ayı her tarafında egzersiz saatlerini 2 saat kısalttı.

ÇALIŞMA SAATLERİNİ 2 SAAT KISALTTILAR

BAE’de ramazan ayı her tarafında, özel sektör çalışanlarının alıştırma saatleri günde 2 saat azaltılacak. Azaltılan programın ötesinde çalışılan her türlü ilave saat, fazla mesai olarak kabul edilebilecek ve işçilere ekstra tazminat hakkı tanınacak.

BAE, ramazan ayı boyunca çalışma saatlerini kısalttı

Ülkedeki şirketler hem, ramazan ayı baştan başa günlük alıştırma saatleri zarfında ve işin niteliğine uygun şekilde elastik veya uzak alıştırma programlarını peşine düşüp takip etme seçeneğine de sahip olacak.

AYRICA ORUÇLU HEM DE ORUÇSUZ ÇALIŞANLAR FAYDALANACAK

Çalışma saatleri düzenlemesi keza oruçlu hem de oruçsuz çalışanlara uygulanarak onların ramazan ayında manevi faaliyetlere ve kültürel uygulamalara katılımları kolaylaştırılacak.

BAE, ramazan ayı boyunca çalışma saatlerini kısalttı

Bakanlık, ramazan ayı her tarafında tüm bakanlıkların ve federal kurumların pazartesiden perşembeye, sabahleyin 09.00’dan öğle 14.30’a kadar çalışacağını belirtti. Cuma günleri işin niteliği aksini gerektirmedikçe alıştırma saatleri sabah 09.00’dan öğle 12.00’ye kadar olacak.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Birleşik Arap Emirlikleri İş Dünyası Dünya Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur