Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Mart ayında 884,7 milyon TL Sosyal ve Idareli Takviye (SED) ödemesi yaptıklarını bildirdi.

Bakan Göktaş açıkladı: Hesaplara aktarıldıBakan Göktaş, çocuklara karşın hizmetlere özel ağırlık verdiklerini ve çocukların farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetleri çeşitlendirdiklerini belirtti. Bu doğrultuda SED ile çocukları, ailelerinin yanına ve sosyal çevresi içerisinde desteklediklerini açıklayan Bakan Göktaş, çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve dinç birer fert olarak yetişmeleri için tüm gayretleriyle çalıştıklarını vurguladı.

Aile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların öncelikli olarak aile şefkati ve sıcaklığı ile yetişebilmeleri için gayret gösterdiklerini açıklayan Bakan Göktaş, “Çocukların aile ortamında büyümelerinin, toplumsal değerlerin korunmasında vazgeçilmez bir rolü olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Mart ayına ilişkin 887,4 milyon TL SED ödemesi yaptık” dedi. sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur