Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Takviye Programı ödemelerini bugün itibarıyla hesaplara yatırmaya başladıklarını belirterek ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapacaklarını duyurdu.

Bakan Göktaş açıkladı: Ödemeler bugün hesaplara geçiyor

Kimseyi geride bırakmayan bir sosyal hizmet anlayışıyla gereksinim sahiplerine yönelik sosyal yardımları sürdürdüklerini kaydeden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Artan ve büyüyen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programı’nda bu ayki ödemeyle birlikte bugüne dek hanelere toplam 80,4 milyar TL yardım sağlamış olacağız” dedi.

Bakan Göktaş, uyumlu sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmaması sebebiyle uyumlu sosyal takviye alamayan haneleri de sadece gelir kriteri üzerinden Türkiye Aile Yardım Programı’na dâhil ettiklerini hatırlattı.

Türkiye Aile Destek Programı dahilinde hanelere her ay uyumlu destek sağladıklarını kaydeden Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize karşın hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Yardım Programı ödemelerini bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda gereksinim sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapacağız” diye konuştu.
sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur