Ihtiyar aylığı ve engelli aylığı Mart ödemeleri yapıldı. Toplam 4,8 milyar lira tutarındaki ihtiyar ve engelli aylığı ödemesini hesaplara aktardıklarını söyleyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza şanslı olmasını diliyorum” dedi.

Bakan Göktaş duyurdu: 4,8 milyar lira ödeme yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, mart ayına ilişkin toplam 4,8 milyar lira tutarındaki ihtiyar ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdıklarını bildirdi.

YAŞLI VE ENGELLİ AYLIĞI MART ÖDEMELERİ YAPILDI

Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve uyumlu sosyal destek programları geliştirdiklerini hatırlattı.

Vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkili katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanlarında olduklarını belirten Göktaş, ‘Bu doğrultuda mart ayına ilişkin toplam 4,8 milyar lira tutarındaki ihtiyar aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık. Ödemelerin tüm engelli ve ihtiyar vatandaşlarımıza bahtı açık olmasını diliyorum.’ ifadesini kullandı.
sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur