Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Ulus bankaları emeklilere 8-12 bin lira arasında promosyon ödemesi yapacak” açıklaması sonrası, Egzersiz ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Işıkhan, 28 Mart itibarıyla emekli promosyonlarının hesaplara yatacağını duyurdu.

“28 MART’TA HESAPLARA YATACAK”

Bakan Işıkhan, emekli promosyonlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Kamu bankalarımız pazartesi promosyon güncelleme başvurularını almaya başlayacak. 28 Mart itibarıyla emeklilerimizin promosyonları hesaplarına yatmış olacak.” ifadelerini kullandı.

Bakan Işıkhan: 28 Mart itibarıyla emeklilerin promosyonları hesaplara yatacak

“HALK BANKALARI PROMOSYON MİKTARINI 8 BİN LİRA İLE 12 BİN ARASINDA BELİRLEDİ”

ÖTE YANDAN gün içinde AK Parti Kayseri mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli promosyonlarına ilişkin, “Halk bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa tarafından 8 bin lira ile 12 bin lira aralarında belirledi. Diğer bankaların da bu rakamların altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum.” dedi.

Bakan Işıkhan: 28 Mart itibarıyla emeklilerin promosyonları hesaplara yatacak

GEÇEN YILLARDA PROMOSYON MİKTARI 3 İLE 10 BİN LİRA ARASINDAYDI

Diğer taraftan önceki yıllarda emeklilere millet bankaları göre 3 bin lirayla 10 bin lira arasında maaş promosyonu veriliyordu.

Bakan Işıkhan: 28 Mart itibarıyla emeklilerin promosyonları hesaplara yatacak

PROMOSYON MİKTARI NASIL BELİRLENECEK?

Emeklilere, en düşük emekli maaşından başlayarak verilecek promosyon miktarı her tarafta belirlenecek. Buna kadar en düşük emekli maaşı olan 10 bin lira ücret bölge emeklinin 8 bin lira promosyon alması bekleniyor. Emekli maaşı kesin bir seviyenin üstünde olan ulus bankasından ücret alan emeklilere ise 12 bin lira promosyon verilecek.

Vedat Işıkhan Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur