Egzersiz ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kırşehir’deki konuşmasında emeklilere müjde verdi. Bakan Işıkhan, PTT AVM’de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde, Türk Hava Yolları’nda, TCDD’de, GSM operatörlerinde, sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo’da emeklilere özel indirimler ve kampanyaların olacağını açıkladı.

Bakan Işıkhan, AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada, 2023 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 4,5 çoğalma ile AB ülkeleri aralarında en fazla büyüyen ülke olduğunu, dolar bazında milli gelirde Türkiye tarihinde ilk önce 1 trilyon doların aşıldığını söyledi.

Bakan Işıkhan'dan Emeklilere Özel İndirim ve Kampanya Açıklaması

“İSTİHDAM VE İŞ GÜCÜNE KATILIM ORANI SON 21 YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE”

Birey başına milli gelirin de 13 bin 110 dolarla tarihin en yüksek düzeyini gördüğünü vurgulayan Işıkhan, şöyle konuştu: “2023 yılı iş gücü verileri açıklandı. 2023 yılında işsizlik oranı bir önceki yıla göre 1 puanlık azalışla yüzde 9,4 seviyesine geriledi. İşsiz sayısı 2023 yılında, bir önceki yıla tarafından 318 bin birey azalarak 3 milyon 264 bin kişiye geriledi. Toplam işsizlik oranı ve genç işsizlik oranı son 10 yılın en az seviyesindedir. Ayrıca kadın ayrıca genç ayrıca de toplam istihdam oranı ve meslek gücüne katılım oranı son 21 yılın en yüksek düzeyindedir. Kıymetli kardeşlerim bütün bunları sizlerle birlikte başardık. Bu birlik ve birliktelik ruhuyla, ilk olarak çalışma hayatı olmak üzere Türkiye’yi küresel anlamda hak ettiği konuma taşıyacak ve her alanda geliştirmeye devam edeceğiz.”

EMEKLİLERE ÖZEL İNDİRİM VE KAMPANYA

Ulus bankalarında emekli aylığı promosyon ödemelerini, emekli ve hak sahiplerinin aldığı aylık miktarına kadar yaklaşık 2 katına çıkardıklarını andıran Işıkhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“SGK olarak, diğer bankalarla da halk bankalarının miktarları minimum olacak şekilde promosyon ödemelerinde çoğaltma sağlanması yönündeki çalışmalarımızı yürütüyoruz. Banka protokolleri yürürlüğe girdikten sonra emeklilerimiz, bankalara başvurarak bu promosyon ödemelerinden faydalanabilecekler. Halk bankalarında başvurular bugün başladı. Ayrıca emeklilerimize bayram ikramiyesi ödemeleri, Ramazan Bayramı öncesinde 2-5 Nisan aralarında banka hesaplarına yatırılacak. başkaca, emeklilerimizin yaşam kalitesini artıracak, fiziki ve ruhsal afiyet, sosyal ve kültürel yönden zenginleştirecek birçok çalışmayı, emekliler yılı kapsamında hayata geçiriyoruz. PTT AVM’de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde, Türk Hava Yolları’nda, TCDD’de, GSM operatörlerinde, sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo’da emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacağız. Keza Türkiye’nin önde gelen zincir marketlerinde ve giyim mağazalarında emeklilere özel indirimler sağlayacağız. Belediyeler Birliği ile protokol yaparak emeklilerimizin kültür turlarıyla bedava olarak Türkiye’yi şehir halkı büyük kasaba dolaşmalarının temellerini atacağız. Bunun gibi emeklilerimize ayrıcalık sağlayan birçok uygulamayı emekliler yılı kapsamında günbegün kamuoyuyla paylaşacağız.”

Bakan Işıkhan'dan Emeklilere Özel İndirim ve Kampanya Açıklaması

“EMEKLİLERİMİZ MUHALEFETİN TAHRİKLERİNE KAPILMASIN”

Bakan Işıkhan keza “Kıymetli emeklilerimiz müsterih olsun, muhalefetin tahriklerine kapılmasın. Emekliler, bizim başımızın tacı. Nasıl emeklilerimize dokunacak en iyi ve en yeni politikaları bugüne dek AK Parti hayata geçirdiyse bundan sonra da benzer şekilde hizmetlerimize devam edeceğiz. Liderimizin defalarca söylediği gibi, denge ve disiplin içinde ekonomimizi enerjik bir şekilde yükselttikçe gelişen refahtan pay vereceğimiz en büyük kesim yine emeklilerimiz olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Işıkhan, bütün engellere ve finansal krizlere rağmen Türkiye ekonomisinin istikrarla büyüdüğüne dikkati çekerek, yıl sonu itibarıyla enflasyonun düşüşe geçeceğini belirtti. İşçisiyle, işvereniyle, emekçisiyle, memur ve emeklisiyle 85 milyon vatandaşın refahının, aynı zamanda Türkiye’nin refahı ve gücü çağırmak olduğunu vurgulayan Işıkhan, emeklilerin bu refahı en çok yargı edenler arasında yer aldığını dile getirdi.

Bakan Işıkhan'dan Emeklilere Özel İndirim ve Kampanya Açıklaması

“EMEKLİLERİMİZE ZULÜM OLAN HER UYGULAMAYI BİZ BİTİRDİK”

AK Parti olarak attıkları adımlarla, sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemi yapı ettiklerine değinen Işıkhan, şöyle devam etti. “İlaç kuyruklarından ücret kuyruklarına, emeklilerimize gaddarlik olan her uygulamayı biz bitirdik. Seyyanen ve oransal artışlarla emekli aylıklarında gerçek olarak yüzde 87 ile 636 oranında artma sağladık. En son kıymetli emeklilerimize minnet ve saygımızı anlatmak, emeklilerimizin gündemimizde olduğunu ve onların hayatlarını her yönden kolaylaştıracak adımları hayata geçirmeye devam edeceğimizi duyurmak adına Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle 2024 yılını emekliler yılı bildiri ettik. Emekliler yılı dahilinde, bankalarla yeni bir emekli aylığı promosyon ödemesi sürecini başlattık. Biliyorsunuz Sosyal Güvenlik Kurumumuz, bankalar yoluyla emekli maaşlarını ödemektedir. 2017’de emeklilerimize ilk önce banka promosyonu ödenmesini yeniden biz başlatmıştık.”

Işıkhan, AK Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı Osman Arslan’ın şehri adalet ettiği büyük hizmetlerle buluşturacağını sözlerine ekledi. AK Parti Kırşehir Seçim İrtibat Bürosu’nu da ziyaret eden Bakan Işıkhan, partililerle bir süre sohbet etti.

Kaynak: AA / Ekonomi

Vedat Işıkhan Yaşam Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur