Define Ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek katıldığı canlı yayında ekonomideki gelişmelerle ilgili konuştu. Şimşek, enflasyonun düşürülmesiyle ilgili geçiş sürecinde kamuda personel alımının yapılmayacağını duyurdu.

EMEKLİLER HARİCİ PERSONEL ALINMAYACAK

Bakan Şimşek, Kanal 7’deki canlı yayında “Milletimiz bu geçiş döneminde bir fedakarlık yapıyor. Ulus da bunu yapacak. Hiçbir bakanlığa personel noktasında emekli olanların harici personel alımına müsade vermiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım keza uygulanan ekonomi programıyla ilgili de şöyle konuştu: “Bütün kurumlara genelge gönderdik. Kamuda önemli bir şekilde harcamaları kısacağız ve denetleme altına alacağız. Bu konuda netim. Verimliliği artırmamız gerekiyor. Çok detaylı bir yapısal reformlar var. Çok ciddi bir şekilde takvime bağlanmış eylem planımız var. Program nerede diyenler bir sıkıntı okusunlar.

“PROGRAMIMIZIN TEMELİ SAĞLAM”

Yatırım ortamını iyileştirecek yüzlerce eylem var. Bunlar takvime bağlanmış durumda. Bizim programının temeli sağlam. Bu programın cumhurbaşkanımız sahiplendi. Biz kredi politikasında kaynağın üretime gitmesinden yanayız. Bunun için tedbirler aldık, gerekirse ilave tedbirler alacağız.”

Define ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım Memur Millet Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur