Define ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım, “Ülke tarihimizdeki en yüksek tutarlı avro ihracımızı dün başarıyla tamamladık. Üç sene aradan daha sonra ihraç ettiğimiz 2 milyar tutarındaki ilk avro tahvilimizin spreadi 2017’den beri en düşük seviyede gerçekleşti” dedi.

BAKAN ŞİMŞEK GELİŞMEYİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Define ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal ağ hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye tarihinde yapılan en yüksek istikrarlı euro ihracının başarıyla tamamlandığını bildirdi.

“AVRO TAHVİLİMİZİN SPREADİ 2017’DEN BERİ EN DÜŞÜK SEVİYEDE GERÇEKLEŞTİ”

Bakan Şimşek, “Ülke tarihimizdeki en yüksek tutarlı avro ihracımızı dün başarıyla tamamladık. Üç sene aradan daha sonra ihraç ettiğimiz 2 milyar tutarındaki birincil avro tahvilimizin spreadi 2017’den beri en düşük seviyede gerçekleşti. Beş kattan pozitif talep gelen işlemimiz, bu yıl yatırım yapılabilir nota sahip ülke ihraçları açık havada gerçekleşen ilk avro ihracı oldu.

“SPEKÜLATİF SÖYLEMLER HEDEFLERİMİZE ULAŞMAMIZI ENGELLEYEMEYECEK”

Bu başarılı ihraç uluslararası yatırımcıların ülkemize olan güveninin, programımıza duyulan inancın açık bir göstergesidir. Yerel tercih sürecinde kısa vadeli beklentiler ile oluşturulan spekülatif söylemler ve pozisyonlar programımızın hedeflerine ulaşmasını engelleyemeyecek” dedi.

Bakan Şimşek duyurdu! Türkiye, tarihinin en yüksek tutarlı euro ihracını gerçekleştirdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Türkiye Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur