Dezenformasyonla Mücadele Merkezinin sosyal ağ hesabından, bazı basın yayın organlarında bulunan, “Icabında kura müdahale edilecek, ÖTV ve KDV’de artma olacak” iddiasına ilişkin tanımlama yapıldı.

“İTİBAR ETMEYİN” UYARISI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, basına kapalı bir toplantıda, oda ve borsa başkanlarının yanı sıra iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldiği belirli açıklamada, “Bahse konu toplantıda, Bakan Şimşek’in kura müdahale edileceğini ya da ÖTV ve KDV’de artma olacağını söylediği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Yetkili birey ve kurumların açıklamaları açık havada yapılan spekülatif haberlere şeref edilmemelidir” ifadelerine yer verildi.

İşte yapılan o paylaşım;

Bakan Şimşek'in ağzından verilen 'ÖTV ve KDV'de artış olacak' iddiası asılsız çıktı

DAHA ÖNCE ARTIŞ OLMAYACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

ÖTE TARAFTAN Bakan Yıldırım, daha önce yaptığı bir açıklamada da KDV ve ÖTV’de artış olmayacağını belirterek şu ifadelere yer vermişti: “KDV gibi akaryakıtta ÖTV gibi enflasyonu artıran aidat artışlarına gittik. Bu vergi artışları tekrarlanmayacak. Yani gelecek sene sistemden çıkmış olacak. Yüzde 40’a dek ücret için yetki alınıyor. Bu olacağı anlamına gelmiyor. Liralaşmayı teşvik etmek için piyasa koşulları el verdiğinde vergiyi kullanıp bu sürece katkıda bulunabiliriz. Önümüzdeki dönemde oturup daha adaletli ücret sistemi konusunda önemli adımlar atacağız.”

Mehmet Yıldırım Finans Politika Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur