Türkiye’nin farklı alanlara yönlendirilmiş bölgelerinde incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Artvin’de Yusufeli Barajı’nda aptığı incelemeler sırasında yaptığı açıklamalarda, Rize-Artvin Havaalanı’nın potansiyeli hakkında da değerlendirmede bulundu.

Bakan Uraloğlu rakam verdi! O havalimanı rekor kırdı...

Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Artvin’in Yusufeli ilçesinde başarı ile tamamlanan Yusufeli Barajı’nda incelemelerde bulundu.

Bakan Uraloğlu, Artvin’e yaptığı ziyaretler zarfında, Gençlik Merkezi görüşme salonunda sivil toplum kuruluşları ve meslek dünyasının temsilcileriyle bir araya geldi.

Uraloğlu, burada yaptığı konuşmada, Artvin’e Rize-Artvin Havalimanı’nı kullanarak geldiğini belirterek, ‘Rize-Artvin Havaalanı’nda geçen yıl 1 milyonu geçen yolcu trafiğimiz oldu. Haftalık sefer sayımız 65.’ dedi.

Artvin’e şimdiye kadar çoğu yatırım yaptıklarına göze çarpan eden Uraloğlu, ’86 milyar liralık yalnızca Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı olarak ilimize yatırım yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz.’ ifadesini kullandı.

Uraloğlu, Yusufeli’nde özel tasarım viyadüğü inceledi

Bakan Uraloğlu daha sonra Yusufeli ilçesine giderek yapımı devam eden Yusufeli Merkez Viyadüğü’ndeki çalışmaları inceledi. Karayolları ve işyeri yetkililerinden veri alan Uraloğlu, bir zaman viyadük üstünde dolaştı.

Uraloğlu, burada gazetecilere, Yusufeli Barajı nedeniyle Yusufelililerin doğdukları, büyüdükleri yerleri terk ettiğini, bunun baskı bir şart olduğunu bildiklerini söyledi.

Bakan Uraloğlu rakam verdi! O havalimanı rekor kırdı...

‘Yusufeli halkımız zorunlu özveride bulundu’

Türkiye’nin de ihtiyaçları olduğunu kaydeden Uraloğlu, ‘Ülkemizin bu anlamda yapılması gerekenleri var. Yusufeli halkımız zorunlu özveride bulundu. Gerçekte onlara hoş hayat merkezleri beraberce yaptık, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla.’ biçiminde konuştu.

‘Bundan daha sonra Yusufeli çok daha yaşanır bir büyük kasaba olacak’

Bakan Uraloğlu, bölgede bir takım eksikliklerin olduğunu bildiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

Cumhurbaşkanımız Yusufeli’nin evladını, sizin abinizi, kardeşinizi buraya tekrar yolladı. Sayın Bakanımız inşallah onları takip edecek, biz de kendisini, bize düşen ne varsa destekleyeceğiz. Bundan sonra Yusufeli inşallah çok daha yaşanır, çok daha hoş bir şehir olma yolunda adımlar atacak.

Bakan Uraloğlu rakam verdi! O havalimanı rekor kırdı...

‘Türkiye’de kendi sınıfında kayda değer köprülerden biri’

Yusufeli Merkez Viyadüğü’ne ilişkin de Uraloğlu, şunları söyledi:

Bu köprü ile ilgili güzel hatıralarımız var, aldığımız güzel kararlar var. Şunu söyleyeyim teknik bir detaya girmeden, 685 metre uzunluğunda, 147 metre bacak yüksekliğinde ve bu itme sürme dediğimiz bu tabletleri kenarda yapıp buraya krikolarla beraber sürdüğümüz bir köprü. Türkiye’de kendi sınıfında önemli köprülerden biri. İnşallah önümüzdeki ay içerisinde de bu köprüyü bitirerek hizmete açmış olacağız. Yusufeli’nin hizmetine vermiş olacağız. O manzaradan baktık mı aşağısını boğaz düşünelim, bunu da boğaz köprüsü düşündük mü doğrusu güzel bir manzara olacak. Bahtı Açık şanslı olsun.

‘İnşallah 31 Mart’ta da Allah’ın izniyle yeniden Yusufeli’yi alacağız’

Uraloğlu, yerel seçimlere de değinerek, sözlerini şöyle tamamladı:

Önümüzde bir tercih var, bu seçimde de belediye başkan adayımız var. Mevcut belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz yaptığı hizmetlerden dolayı. Yeni başkanımız da inşallah 1 Nisan’dan itibaren daha güzel işler yapma noktasında gayret edecek. Biz de kendisini destekleyeceğiz. Ben Yusufelili hemşehrilerimizin, kardeşlerimizin Ramazan-ı şerifini kutluyorum, Allahutaala kutsal etsin. İnşallah 31 Mart’ta da Allah’ın izniyle her yerde Yusufeli’yi alacağız fakat yüksek oy oranıyla almak istiyoruz. sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur