Maliya, IBAN numaralarını kiralayanları saptamak için çalışmalarını hızlandırdı. Iban ile yapılan faturasız tahsilatların tümüne KDV ve ödenti cezası uygulanacak. İşte detaylar…

Banka hesaplarını kiraya verenlere ceza yolda! Maliye peşine düştü

Maliye ‘Kayıt dışı para’ ile uğraş zarfında aidat kayıp ve kaçağı durdurmak için çalışmalarını hızlandırmış durumda. IBAN hesaplarını kiralayan vatandaşlar rekor cezalar ile karşı karşıya kalacak.

IBAN’la tahsilat yapan işyerlerine karşın Maliye harekete geçti. IBAN’ların ise bir kısmının satış yapan işletmeler adına bir kısmının ise bu işletmelerde çalışan kişiler ile işletme sahiplerinin eş, dost ve akrabaları adına kayıtlı olduğu bir takım IBAN hesaplarının ise kiralandığı saptandı.

Maliye göre yaılan incelemeler sonucunda bankalardan veri merkezine gelen bilgilere kadar IBAN hesaplarına yapılan para transferinin milyarlarca TL’yi bulduğu belirlendi.

Banka hesaplarını kiraya verenlere ceza yolda! Maliye peşine düştü

REKOR CINAYET YOLDA
IBAN kiralayan şahısların hesaplarına yatan milyonlarca TL’den haberleri değil. Bu kişiler hakkında da yasal operasyon başlatılacak. Tahsil edilen kira bedelleri üzerinden cezalı kazanç vergisi ve geçici ücret ve KDV tahsilatları yapılacak.

Ilave olarak MASAK mevzuatına aykırı olan bu işlemlerden nedeniyle mahkemeye sevk edilecekler.
sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur