Merkez Bankası’nın kredi büyümesine karşın kararları bankaları harekete geçirdi. Bir Takım bankalarda ticari kredi limitleri 100 bin liraya kadar düştü. Ticari kredi faizleri yüzde 60 seviyelerine değin yükseldi. Bankalar dün nakit avansa sınırlama getirmişti.

‘); }

Kredi kartına yeni sınırlamalar gelir mi? İşte masadaki formüller

Kredi kartına yeni sınırlamalar gelir mi? İşte masadaki formüller

Haberi Görüntüle

Sıkılaşma adımlarının yoğunlaştığı son günlerde bankacılık sektöründe yükselişe geçen ticari kredi faizlerinde artışın sürmesi beklenirken, bir takım bankalar ticari kredi limitlerini 100 bin TL’ye kadar düşürdü.

Merkez Bankası, geçen hafta kredi büyümesini yavaşlatacak sıkılaştırma adımlarını hayata geçirmişti.

Merkez'den bir adım daha: İhtiyaç kredileri nasıl etkilecek?

Merkez’den bir adım daha: İhtiyaç kredileri nasıl etkilecek?

Haberi Görüntüle

Bankalar keza kredi büyümesini sınırlama önlemleri zarfında kişi ve kurumların peşin para avans limitlerini ve taksit sayılarını düşürdü.

Merkez Bankası (TCMB), bugün de bankacılık sistemindeki TL likiditeyi sıkılaştıracak, mevduat faizlerinde yukarı tesir yaratacak yeni gerekli karşılık adımları açıkladı.

Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı: Mevduat faizleri artar mı?

Merkez Bankası’ndan gerekli karşılık kararı: Mevduat faizleri artar mı?

Haberi Görüntüle

Bir bankacılık kaynağı, “Ticari ve tarımsal kredilerde limitler düşürüldü. Örneğin ticari kredide 100 bin TL’ye dek düştü sınır” dedi.

Üç bankacılık kaynağı piyasada ticari kredi faizlerinin yüzde 60 seviyelerine geldiğini belirterek, artışın sürebileceğini söylediler.

Geçen sene mayıs ayında yapılan genel seçimlerden önce yüzde 15’in aşağı olan TL ticari kredilere uygulanan ortalama faiz, TCMB verilerine tarafından mart ayının birincil haftasında yüzde 54’ün üzerindeydi.

Nakit avansta taksit sayısı düşürüldü mü?

Nakit avansta taksit sayısı düşürüldü mü?

Haberi Görüntüle

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur