31 Mart Pazar günü düzenlenen yerel seçimlerin arkasında sigaraya zam geleceğine yönelik söylentiler ortaya çıkmıştı. 4 ve 5 Nisan tarihlerinde 2 sigara grubuna gelen zamların gerisinde BAT sigara grubuna da 6-8 TL arasında zam geldi.

3 SİGARA GRUBUNA ZAM GELMİŞ OLDU

4 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli almak üzere JTI grubu sigaralara, 5 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli almak üzere PM grubu sigaralara zam geldi.

BAT GRUBUNA DA ZAM GELDİ

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, BAT grubuna ise 6 Nisan 2024 tarihinden itibaren zam geleceğini duyurdu. Bu Nedenle BAT grubunun en ucuz sigarası 60 TL, en fiyatı yüksek sigarası ise 72 TL oldu.

PM VE JTİ GRUBUNDA FİYATLAR

P.M. grubu sigaralara 5 TL’nin üstünde zam gelirken, grubun en ucuz sigarası 60 TL’ye en pahalısı ise 67 TL’ye yükseldi. Fiyatların bugünden itibaren geçerli olacağı açıklama edildi. Hatırlanacağı üzere dün de J.T.İ. grubu sigaralara 9 liralık dev bir zam gelmiş, grubun en ucuz sigarasının fiyatı 58 lira olmuştu.

AKCİĞER KANSERİNİN EN YAYGIN SEBEPLERİNDEN BİRİ

Öte yandan; sigara kullanımı akciğer kanserinin en yaygın sebepleri arasında gösteriliyor. Sigara dumanının aktif içici dışındaki kişiler göre solunması olan “faizsiz içiciliğin” de akciğer kanseri riskini yüzde 24 oranında artırdığı belirtiliyor.

31 Mart Yerel Tercih Sonuçları İçin Tıklayın

Zam 3.Sayfa Finans Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur