Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, “Ramazan bayramı için esas seferlerimiz zaten doluydu. Ek seferler de dolmaya başladı. Bugünden itibaren otobüs seferleri batmış.” diyerek İstanbul’da Ramazan Bayramı dolayısıyla şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslere yoğun istek olduğunu söyledi.

EK SEFERLER BİLETLERİ DE HIZLA TÜKENİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının öteki bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da ilave seferler düzenlenmesi için genelge yayımladığını andıran Özcan, “16 Nisan’a değin ilave seferlerin yapılması için bakanlık izin verdi. Biz de ek seferlerimizi açtık. Ramazan bayramı için belli başlı seferlerimiz zaten doluydu. Ek seferler de dolmaya başladı. Bugünden itibaren otobüs seferleri batmış.” diye konuştu.

GÜNLÜK SEFER SAYISI 2 KATINA ÇIKACAK

Özcan, bayramda memleketlerine gidecek hiçbir yolcuyu geride bırakmayacaklarını, İstanbul’dan tüm il ve ilçelere seferler düzenlediklerini dile getirerek, “Günlük otobüs seferlerimiz 1000 ila 1100 sefer iken yarından itibaren 2 binlere çıkacak. Bu sefer sayısıyla pandemiden önceki otobüs sefer sayılarına yaklaşmış durumdayız. Bayram tatilinin 9 gün olması bunda etkin. Bu bayram verimli bir bayram olacak.” ifadelerini kullandı.

OTOBÜS KİRALAYANLARA UYARI

Vatandaşlara, otogarlardan kalkan firmalardan bilet alma çağrısında bulunan Özcan, şöyle devam etti:

“Aileler, semt aralarından ya da semtlerden otobüs kiralayıp memleketlerine gitmesinler. Bu kazaya sebebiyet veriyor ve tek şoförlü kontrolsüz gidiyorlar. Bilhassa İçişleri Bakanı’mıza rica ediyorum, jandarma bölgesine jandarma, emniyet bölgesine emniyetle çok sıkı önlem alsınlar. Otobüslerin bütün belgelerini teftiş etsinler. Ayrıca otogar çıkış belgelerini denetim etsinler. Otogar çıkış belgesi olanlar dışındaki otobüslere, ‘korsan hususi taşımacılık’ diyoruz biz. Onları engellememiz lazım, onlar kazaya sebebiyet veriyorlar.”

AŞIRILIK KARADENİZ, EGE VE GÜNEYDOĞU ANADOLU’DA

Özcan, bayramdaki yoğunluğun sektörü memnun ettiğini, geçen hafta yapılan seçimde de belli başlı seferlerin bölgelere dolu gidip geldiğini söyledi. Yaz sezonunun yaklaştığına aksan yapan Özcan, “Okullar haziranda tatil olacak. Yaz sezonunda firmalarımız rahatlayacak.” dedi.

Otobüs firması yetkilisi Cumhur Kahveci ise bayram yaklaşınca otogarda yoğunluğun arttığını dile getirdi. Bayram için satılan biletlerin tükendiği, ilave seferler açmaya başladıkları bilgisini veren Kahveci, “Özellikle Karadeniz, Ege, Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bayram için yoğunluk bulunmaktadır. Seferlerimizde biletler tükendi. Yeni seferler açmak ve yolcuları mağdur etmemek için elimizden geleni yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bayram planı yapanlar dikkat! Otobüs biletleri tükeniyor

31 Mart Lokal Tercih Sonuçları İçin Tıklayın Kaynak: AA / Aktüel

Ramazan Bayramı Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur