Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), mevduat ve katılım fonunun kabulüne, çekilmesine ve vakit aşımına uğrayan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklara ilişkin yöntem ve esaslar belirleyen yönetmeliğinde değişikliğe gitti.

BDDK yeni mevduat kararını duyurdu: Bin liraya yükseltildiBankacılık Düzenleme ve Teftiş Kurumu (BDKK), mevduat ve katılım fonunun kabulünde usul ve esasları belirleyen yönetmelikte değişikliğe gitti.

1000 liraya yükseltildi
BDDK’nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Komite, 1 Kasım 2006 tarihli ve 26333 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Mevduat ve Katılım Fonunun Kabulüne, Çekilmesine ve Zamanaşımına Uğrayan Mevduat, Katılım Fonu, Emanet ve Alacaklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” 8’inci maddesinin ikinci fıkrasında bulunan ve 2018’den beri “250 lira” olarak uygulanan tutarın “1000 lira” olarak güncellenmesine karar verdi.

Açıklamaya tarafından, kararın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ile Kuruluş Birliklerine duyurulması ve kurumun internet sitesinde yayımlanması kararlaştırıldı. sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur