Kanada basınında yer alan haberlere kadar, federal hükümet, rekabeti çoğaltmak ve halka daha artı seçenek arzetmek amacıyla ülkeye gelecek yabancı işletme arıyor.

ALMANYA’DAN DA 2 MARKET VAR

Bu doğrultuda Kanada hükümeti, potansiyel aday listesine Türkiye’den BİM’in yanı sıra Almanya’dan Aldi, Lidl ve Fransız Les Mousquetaires’i aldı.

BİM’DEN AÇIKLAMA GELDİ

BİM CEO’su HalukDortluoğluReuters’e açıklamada, “Kanada’dan herhangi bir devlete ait davet almadık. Anladığımız kadarıyla bu, Kanada hükümetinin kendi içinde yaptığı bir değerleme olup basına sızdırılan bir konu. Kanada, yakın zamanda girmeyi düşündüğümüz bir pazar değildi. Ancak Kanada hükümeti tarafından istek edilirse şüphesiz bir değer biçme yaparız. Piyasayı analiz edip manzara bildiririz” diye konuştu.

FAS VE MISIR’DA DA FAALİYET GÖSTERİYOR

Satış açısından Türkiye’nin lider gıda perakendecisi olan BİM, derhal Türkiye’nin yanı sıra Fas ve Mısır’da da etkinlik gösteriyor.

NET GELİR 8 MİLYAR TL

Şirketin açıkladığı son parasal rakamlara kadar BİM’in 2023’ün 3. çeyreği sonu itibarıyla dokuz aylık satışları 184 milyar lira (5,64 milyar dolar) seviyesinde gerçekleşti. Benzer dönemde net geliri ise 8 milyar lira oldu.

Hükümet Türkiye Kanada Bim CEO Dünya Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur