31 Mart yerel seçimlerinde Şile Belediye Başkanı seçilen Bağımsızlık Külhanbeyi, belediyenin mevcut mali durumunu açıkladı. Şile Belediye Başkanlığı’na asılan pankart ile duyurulan finansal tabloda belediyenin kasasında 39 milyon 964 bin 499 lira bulunurken aktüel borcun 925 milyonun üstünde olduğu duyuruldu.

BELEDİYENİN MALİ DURUMU AÇIKLANDI

Yerel seçimler ardından AK Parti’den CHP’ye geçen Şile Belediyesi’nin yapılan incelemelerden sonra parasal durumu açıklandı. Belediye binasına asılan pankartta, borç 925 milyon 244 bin 128 lira olarak tespit edildi. İşçi SSK primleri, personel ücret ve SSK prim ve aidat borçları, SSK borçları, esnafa ödenmeyen borçlar, aylık elektrik borcu, vergi borçları kalem kalem sıralandı.

Binaya pankart astılar! 20 yıl sonra CHP'ye geçen Şile Belediyesi'nde 925 milyon borç çıktı

ŞİLE BELEDİYE BAŞKANI KABADAYI KALEM KALEM SIRALADI

Belediyenin mevcut finansal durumu hakkında değerlendirme yapan Şile Belediye Başkanı Hür Kabadayı, “Şeffaf, adil ve sürdürülebilir belediyecilik anlayışımızın bir yansıması olarak 31 Mart 2024 tarihi itibariyle Şile Belediyesi’nin borç ve mevcut parasal durumu hakkında kamuoyunu bilgilendirmek istedik. 2024 yılı içerisinde, son üç aylık dönem (Ocak-Şubat-Mart) incelendiğinde özellikle mart ayı içerisinde Şile Belediyesi bünyesinde çoğu usulsüzlük yönetimimiz kadar tespit edildi.

Binaya pankart astılar! 20 yıl sonra CHP'ye geçen Şile Belediyesi'nde 925 milyon borç çıktı

“BELEDİYE ŞİRKETLERİMİZİN AKTÜEL DURUMLARINI AYRICA PAYLAŞACAĞIZ”

Gerçeklikle uyumsuz son dakika faturalarına yasal itiraz süreçleri içerisinde zorunlu itirazlar yapıldı. İncelemelerimizi belediyemize ait SİPAŞ ve Mercanköşk A.Ş şirketlerimiz özelinde sürdürüyoruz. Belediye şirketlerimizin aktüel mali durumlarını da kısa bir zaman daha sonra keza paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Özgürlük Kabadayı AK Parti Şile Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur