BOTAŞ, mart itibarıyla mesken ve sanayi abonelerinin kullandığı gazın ve elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde değişim yapılmadığını bildirdi.

ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ DA TARİFE SABİT KALDI

BOTAŞ’ın internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna tarafından, doğal gazda martta geçerli olacak yerleşim ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldı.

KONUTTA 1OOO METREKÜP İÇİN 4 BİN 80 LİRA

Buna göre, BOTAŞ’ın konut tüketicileri için dağılım şirketlerine martta uygulayacağı satmak fiyatı 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak açıklandı.

BOTAŞ, doğal gaz ve elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde değişiklik yapmadı

SANAYİDE 1000 METREKÜP İÇİN 8 BİN 549 LİRA

Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğal gazda 8 bin 549 lira, aşama 2 için ise 11 bin 374 lira olarak belirlendi. Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu. Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık hesaplanıyor.

“AVRUPA ÜLKELERİ ARASINDA EN AZ DOĞAL GAZ”

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, “Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda, Avrupa ülkeleri aralarında asgari doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır.” ifadesi kullanıldı.

BOTAŞ, doğal gaz ve elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde değişiklik yapmadı

Kaynak: AA / Ekonomi

Boru Hatları ile Petrol Nakliye AŞ Enerji Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur