Küresel krizin etkisiyle Türkiye’de de son dönemde yükselen enflasyon yaşam pahalılığını günden güne hissedilir duruma sokarken, minimum ücrete ara zam bekleyenlere kötü haberi Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Işıkhan verdi.

KABİNE SONRASI KONUŞTU

Dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine sonrasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Işıkhan “En Düşük ücrete ara zam gündemde yok” ifadelerini kullandı.

“ENFLASYON FARKI TEMMUZDA MAAŞLARA YANSITILACAK”

Milyonlarca emekliye de seslenen Bakan Işıkhan, asgari emekli aylığının 10 bin lira olduğunu hatırlatarak “Zaten temmuz ayında enflasyondan veya sözleşmeden kaynaklanan farklar emekli aylıklarına yansıtılacak.” ifadelerini kullandı.

EMEKLİLERLE İLGİLİ YAPILACAK DÜZENLEMELER

Emekliler yılı kapsamında yapılacak düzenlemeler hakkında da konuşan Işıkhan, “Çoğu bakanlık ve özel sektör kuruluşuyla protokollerimizi gerçekleştiriyoruz. yavaşça açıklanmış bir noktaya geldik. Yakın zaman içerisinde bir lansman gerçekleştireceğiz. Fiziki bir şey olmadığı sürece paylaşmam çok ahlak olmaz diye düşünüyorum. Emeklilerimize ayrıcalık tanıyan onları destekleyecek psikolojik sosyal ve hesaplı anlamda refahını arttırmak için çalışacağız.” dedi.

Vedat Işıkhan Asgari Vergi Kabine Zam Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur