Yerel yönetimlerde 5 takvim bir döneme girilmesinin gerisinde Cevdet Yılmaz, enflasyonla mücadeleye ilişkin mesajlar vererek bu yılın ikinci yarısından itibaren sonuçların bariz bir şekilde görülmeye başlanacağını söyledi.

Cevdet Yılmaz'dan enflasyon açıklaması! 'Temel önceliğimizdir'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan açıklama geldi.

Yılmaz, tercih sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

sosyal ağ hesabından paylaşım yapan Cevdet Yılmaz, enflasyonla mücadeleye değindi.

‘Dört yılı aşan seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz’

Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

‘Türkiye, Mahalli İdareler Seçimlerini demokrasisine yaraşır bir biçimde gerçekleştirmiştir. Vatandaşımızın iradesi ile oluşan sonuçların ülkemize, milletimize ve şehirlerimize bahtı açık olmasını diliyorum.

Demokrasi ve kalkınmada daha yüksek hedeflere ulaşma yolunda, hayati derecede öneme sahip dört yılı aşan seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz.

‘Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz’

Pandemi sonrası dünyadaki hesaplı daralmaya, bölgemizdeki savaşlara, tarihimizin en büyük afetinin getirdiği ilave yüklere rağmen, ülkemiz dinç yapısını korumaktadır. Bu dönemde, depremin yaralarını saracak ve şehirlerimizi geleceğe çok daha dayanıklı bir şekilde hazırlayacağız.

Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz. Gerek ekonomik lüzum sosyal bakımdan enflasyonla uğraş esas önceliğimizdir. Geçen sene duyuru ettiğimiz programımızı istikrarlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız.

‘Sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız’

Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, daimi huzur artışı sağlayacağız.

Ekonomide yapısal reformlar yaparken, ulus yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartlarımızı yükseltmeye, daha etkili işleyen bir yargı sistemi tesis etmeye odaklanacağız. Amacımız demokratik istikrar içinde gelişmek ve büyümenin nimetlerini tüm kesimlere adaletli bir şekilde yansıtmaktır.’ sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur