Önümüzdeki hafta olması beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özgürlük Özel’in görüşmesi merakla beklenirken Özel’den görüşmeye dair yorumlama geldi. Özel, Erdoğan’la mülâkat esnasında hangi konuları konuşacağını paylaştı.

“EMEKLİ MAAŞLARI ASGARİ VERGI SEVİYESİNE ÇEKİLMELİ”

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün aktardığına kadar Özel, görüşmede gündeme getireceği konuları 8 başlıkta sıraladı. Özel keza partisinin dış politika görüşünü de aktaracağını belirterek “Fazla yakında Filistin’e Ramallah’a gideceğim. Azerbaycan’a gideceğim.” dedi.

Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesi hakkında şu ifadeleri kullandı: “Cumhurbaşkanı ile görüşmede belediyelerle ilgili her bir başvurumuz ve alacaklarımız konuları gündeme getireceğim. Halkımızın içinde bulunduğu esas sorunları anlatacağım. Emeklilerin sorunlarını dile getirerek, partimizin ‘En düşük emekli maaşının minimum ödenti seviyesine çekilmesi’ önerisini ileteceğim.

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER VE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Atanamayan öğretmenler konusuna değineceğim. Ayrıca Can Atalay hakkındaki Tüzük Mahkemesi kararının uygulanması, Yolculuk davası tutuklularına ilişkin adalet ihlallerine uyarı çekeceğim. Taksim’in 1 Mayıs kutlamalarına kapatılmasını da gündeme getirip anayasal hak olan toplantı ve gösteri yürüyüşlerine ilişkin kısıtlamaların kaldırılması yönündeki görüşlerimizi aktaracağım. Tüzük değişikliği bahsi mutlaka açılacak. Ben de ‘mevcut Anayasa’ya uyulmadı’ diye hassasiyetimizi dile getireceğim.

“FİLİSTİN HASSASİYETİMİZİ AKTARACAĞIM”

Türkiye’nin dış siyasetine karşın de kayda değer şeyler konuşacağım. Vize sorununu iktidar-muhalefet el birliği ile halletmemiz gerekli. Kamyoncunun AKP’li, MHP’li mi olduğuna bakıyor muyuz biz? Kıbrıs sorunu, Yunanistan’la ilişkiler, Ermeni meselesi… Aklınıza gelen tüm milli meselelerde birlik olmalıyız. Filistin konusundaki hassasiyetimizi de aktaracağım. Filistin için dünyadaki 140 lidere mektup yazdım. Bunların 18’i cumhurbaşkanı ile başbakan. Fazla yakında Filistin’e Ramallah’a gideceğim. Azerbaycan’a gideceğim.”

Cumhuriyet Irk Partisi Recep Tayyip Erdoğan Özgür Özel 1 Mayıs Eğitim Politika Dünya Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur