ABB Başkanı Mansur Yavaş’tan daha sonra Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok da mal varlığını açıkladı.

ALTINOK: BÜTÜN VARLIĞIM ESAS SÜTÜ AK VE HELALDİR

Altınok, sosyal ağ hesabından yaptığı açıklamada bir belediye başkanının transparan, özü sözü bir ve doğru olması gerektiğini belirtti. Turgut Altınok, açıklamasında şunları ifade etti: “Ne eyvah ki mülk varlığım üzerinden bir süredir suni gündemler yaratılarak başkentimize yapacağımız hizmet ve eserlerin üstünün örtülmeye çalışıldığını, projelerimizi gölgeleme çabasına girildiğini ve en önemlisi siz kıymetli Ankaralı hemşehrilerimi incittiklerini hissettiğim için mülk varlığını izah etme vakti gelmiştir. Kıymetli Ankaralılar, içinizde en ufuk bir tereddüt olmasın. Ekte sunduğum bütün mülk varlığım ana sütü gibi ak ve helaldir.”

22 ARSA, 23 TARLA, 9 EV…

Bildirimde çoğunluğu anne ve babadan servet aracılığıyla kaldığı belirtilmiş 22 arsa, 23 tarla, 9 konut, 1 sebze bahçesi, 1 senet, 2 kargir ev ile 2 kargir bina yer aldı.

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok Mal Varlığını Açıkladı

ŞİRKET ORTAKLIĞI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Altınok, şirket ortaklığıyla ilgili açıklamasında da şunları kaydetti: “Altınok Gayrimenkul AŞ adında aile şirketinde yüzde 36,59 oranında şirket ortaklığım bulunmaktadır. 1991 yılında Maviş Koç’tan almış olduğum arazi, 2014 yılında adı geçen aile şirketimize ayni anapara olarak konulmuştur. Şirkette yer alan yüzde 36,59 hisse payım buradan gelmektedir. Bu arazi sonra kat karşılığı inşaat sözleşmesi ile müteahhide verilmiştir. Buradan alınan daireler, Eskişehir yolu üzerinde bir projede yer almaktadır. Daireler şahsıma ait değildir. Şirketin aktifinde kayıtlıdır. Bu projeden şirketteki payıma düşen gayrimenkuller de yaklaşık olarak şu şekildedir: Yüzde 36,59 şirket hissesine karşılık 183 1+1 daireden 67 daire, 12 dükkandan 4,4 dükkan, 2 dükkandan yüzde 18 şirket hissesi karşılığı 0,36 dükkan, 3 dükkandan 0,09 şirket hissesi karşılığı 0,27 dükkandır.”

Turgut Altınok, bildirimde yer alan Kızılcaşar arazisiyle ilgili, “1988 yılında Gölbaşı Kızılcaşar’da almış olduğum arazi imar çalışması sonrası 12 parsele bölünmüştür, 2014 yılında 9 parseli satılmıştır. Kalan 3 parsel mülk beyanımda bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

2009 mal beyanında görülen Antalya’daki daireyi sonradan sattığını bildiren Altınok, anne ve babadan kalan gayrimenkullerde miras olması sebebiyle değişen oranlarda hissesinin bulunduğu ve Etimesgut ilçesinde babasından miras kalan daire ve arsaların muhtelif tarihlerde satıldığı bilgisini paylaştı.

“MAL ALLAH’INDIR, BİZ EMANETÇİSİYİZ” DEMİŞTİ

Habertürk’te dün katıldığı yayında servet ile ilgili soruya cevap veren Turgut Altınok, “94 yılında aday olduğumda bir gazetenin manşeti ‘Ankara’nın en zengin belediye başkanı’ diye. Mal bizim yok Allah’ın, tümü Allah’ın, biz emanetçisiyiz” ifadelerini kullanmıştı.

ALTINOK: MAL VARLIĞIMIZ ÇOĞALMAMIŞ, TAM TERSİNE AZALMIŞ

Öte yanlamasına Turgut Altınok, Kırşehir Dernekler Federasyonunca Altındağ Kültür Sarayı’nda düzenlenen iftar programına katıldı. Gazetecilerin çıkışta servet beyanıyla ilgili sorusunu cevaplayan Altınok, şunları kaydetti: “Cümbür Cemaat kendisinden değişkenlik etsin, benden yok. Kendimizden şüphemiz değil. servet çoğalmamış, tam tersine azalmış. servet, mal varlığı, mal varlığı… Zaten 3628 sayılı yasa gereği mal varlıklarını belirlemek zorundayız. Yeni bir mal alıyorsanız kendinize ya da eşinize onu da bir ay içinde atamak durumundasınız. Herkes belediye başkanı olmadan önceki mal varlığını açıklasın. O Kadar sonradan gömü buldum, paşa torunuydum, bizde böylece bir şey değil. 20 yıldır belediye başkanıyım, beytülmal yönetiyorum. Ailem dahi makam arabama binmemiştir. 20 yıldır belediyeden bir kuruş harcırah almadım. Biz buyuz. Tertemiz, şeffaf bir hayatımız ve ödev anlayışımız oldu.”

İşte Turgut Altınok’un servet:

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok Mal Varlığını Açıkladı

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok Mal Varlığını Açıkladı

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok Mal Varlığını Açıkladı

Kaynak: AA / Politika

Turgut Altınok Ankara Politika Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur