Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili Isparta’daki mitingde ekonomiye dair mesajlar verdi. Erdoğan, yaşam pahalılığına uyarı çekerek sabit gelirli vatandaşların huzur kaybı yaşadığını belirtti. Bu durumun üstesinden geleceklerini bildiren Erdoğan, ekonomi programının olumlu sonuçlarının yılın ikinci yarısından itibaren görüleceğini söyledi.

“HAYAT PAHALILIĞININ ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

Isparta’da halka seslenen Erdoğan, vatandaşlara son seçimlerde iktidara verdikleri yardım için teşekkür ederek “Enflasyon düştükçe, ekonomideki bu olumlu tablonun getirilerini çalışanlarımıza ve emeklilerimize daha iyi yansıtma imkanı bulacağız.” dedi. İşte Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“Türkiye son 10 yıldır terörden darbe girişimine, salgından bölgemizdeki çatışmalara dek ardı arkası kesilmeyen nice sınamalara maruz kaldı. Asrın felaketi bu depremler üzerimizdeki yükü daha da artırdı. Ama hemen geldiğimiz noktada yerel idare seçimlerine gidiyoruz. Bugün de yaşam pahalılığıyla ve onun bir sonucu olarak sabit gelirli insanlarımızın kolaylık kaybıyla sınanıyoruz. Allah’ın izniyle bunların da üstesinden geleceğiz. Uyguladığımız programın sonuçlarını bu yılın ikinci yarısından itibaren görmeye başlayacağız.

“EKONOMİK GÖSTERGELERİMİZ GAYET İYİ”

Aslında genel hesaplı göstergelerimiz gayet iyi. Milli gelirimiz, istihdamımız, üretimimiz, ihracatımız tarihimizin en yüksek seviyesinde. Enflasyon düştükçe, ekonomideki bu olumlu tablonun getirilerini çalışanlarımıza ve emeklilerimize daha iyi yansıtma imkanı bulacağız. Bunun dışındaki palavralara sakın ha kanmayın.

Eski Türkiye’de bu yalancı siyaset anlayışı yüzünden ülkenin onlarca yılı heba edildi. Güvensizliğin, istikrarsızlığın, programsızlığın, plansızlığın kol gezdiği bir ülkede herkes kaybeder en fazla da çalışanlar ve emekliler kaybeder. Hatırlarsanız, bu ülkede emekliye, memura, işçiye maaş ödenememe tehlikesinin yaşandığı günler oldu. Üstelik o günlerin keza çalışan ve emekli sayıları keza bunların toplam bedelleri bugünle kıyas edilemeyecek değin küçük rakamlardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayat pahalılığıyla sınanıyoruz

“ALANDA 35 BİN ISPARTALI VAR”

Türkiye bugün 32 milyonu bulan çalışan, 16 milyona ulaşan emekli sayısıyla aslında fazla farklı bir ligin oyuncusudur. Biz güven ve kararlılık iklimini muhafaza ederek diğer faktörler ne olursa olsun ülkemizin hedeflerinden sapmasına katiyen izin vermedik. Bugün de benzer hoşgörüyle hareket ediyoruz. Dışarıya ve içeride ne yaşarsak yaşayalım milletimizin işini, aşını, huzurunu, güvenliğini koruma kararlılığımızdan katiyen geri adım atmıyoruz. Şu Anda meydana gelirken arkadaşlara dedim oysa, emniyete sorun bakalım hemen alanda ne değin Ispartalı kardeşim var. Ne dediler; 35 bin. İşte Isparta bu. Gül diyarı bu. Biz Isparta’yı sevdik, Isparta’da bizi seviyor.

Ülkemizin son 21 yılda kazanımlarına sahip çıkmadan, daha enerjik bir toplum gerçek dışı kuramayız. Bu dönemde ulusal gelirimizi 3 kat büyüttük. Önümüzdeki dönemde ulusal gelirimizi 2 kat daha büyütebiliriz. Bunu çok çalışarak yapmamız gerekiyor. Milletimizin gayretli üretken olduğunu biliyoruz. Biz insanımızın bu vasıflarını katma değere dönüştürebileceği bir altyapılar oluşturma peşindeyiz. şimdi biz dünyada havada insansız uçaklarımızla varız. Daha da yapacağız. Kızılelma’yla Akıncı’yla varız. İlk 3 birincil 4’ün içerisindeyiz. Daha düne dek hemen hemen tamamı dışa bağımlı bir savunma sanayimiz vardı. Biz bu yüzde 20’yi yüzde 80’e çıkardık. Bize tabanca vermiyorlardı. Hemen bizim yerli tabancalarımıza dünyanın dört bir yanından istek var.

“GELİN BUNLARI DEMOKRATİK ŞEKİLDE GÖMELİM”

Milli Savaş Uçağımız Kaan’la dünyadaki 4 ülkeden biri olduk. Bu tabloyu her alanda bakmak mümkündür. Eskiler otu çek köküne bak derlerdi. Bunların da köküne baktığınızda ya kıyafetsiz muhterisleri veya teröristleri görürsünüz. Amaçları karamsarlık bulutlarını tepemize toplayarak insanımızın çaba azmini kırmaktır.

Şimdi milletimizin moralini çökertme taktiği uyguluyorlar. Bu milletin morali çökmedi. Daha başımıza gelen nice badirelerde çökmedi. Sahiden bunlara yanıldıklarını 14-28 Mayıs seçimlerinde sandıkta gösterdik. 31 Mart’ta bunlara bunu anlatmaya hazır mıyız? Gelin bunları demokratik şekilde gömelim.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayat pahalılığıyla sınanıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayat pahalılığıyla sınanıyoruz

Recep Tayyip Erdoğan Finans Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur