Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Kayseri mitinginde emekliler için sevindirici bir haberi paylaştı. Ulus bankalarının emeklilere 8-12 bin TL arasında promosyon ödemesi yapacağını duyuran Erdoğan, “Öteki bankaların da katılacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“KAYSERİLİ KARDEŞLERİMİZLE İFTİHAR EDİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingdeki açıklamalarından öne meydana çıkan başlıklar şu şekilde; “Bugün biliyorsunuz 21 Mart Nevruz Bayramı. Öncelikle Kayseriyle birlikte tüm milletimizin, Nevruz sevincini yaşayan coğrafyamızdaki bütün kardeşlerimizin Nevruz Bayramı’nı tebrik ediyorum. Orta Asya’dan Balkanlar’a çok geniş bir bölgede yeni umutlarla kutlanan Nevruz’un hayırlara vesile olmasını diliyorum. Konumuyla, önemiyle, ürettiği değerlerle, yetiştirdiği büyüklerle dünyada eşi bulunmayan Kayseri’yle ve Kayserili kardeşlerimizle övünç ediyorum. Kayseri, 14-28 Mayıs seçimlerinde ahde vefasını bir kez daha gösterdi. Bu seçimde Cumhur İttifakı’na milletvekilliğinde verdiğiniz yüzde 65’i aşkın, Cumhurbaşkanlığında şahsıma verdiğiniz yüzde 68’i bulan yardım için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Mayıs seçimleri ülkemizde fırsatını bulduğunda ülkeyi karıştırmaya, milleti ötekileştirmeye hazırlanmış bir zihniyetin pusuda beklediğini gösterdi. İnşallah 31 Mart’ta bu ulusal irade destanını fazla daha ileriye taşıyarak demokrasi safımızı azıcık daha sıklaştıracağız.

Erdoğan: Kamu bankaları emeklilere 8-12 bin lira arasında promosyon ödemesi yapacak

“MİTİNGE KATILAN KİŞİ SAYISI 75 BİN”

Kayseri, vesayetten kumpasçılara, terör örgütlerinden darbecilere dek verdiğimiz her mücadelede yanımızda yer aldı. Cumhuriyet tarihimizin en iddialı kalkınma programlarından biri olan 2023 hedeflerini de birlikte hayata geçirdik. Şu Anda de Türkiye Yüzyılı’nın inşasını birlikte yapmak istiyoruz. Emniyetten bir sayı alayım dedim, bugünkü toplantıda karşımda ne dek bir katılım var… Gelen rakam 75 bin… Ben biliyorum siz diyeceksiniz ama bu da yetmez. Çünkü biz bu meydanda 100 binleri bulduk, 100 binleri yakaladık. Lakin şu anda lokal idare seçimine gidiyoruz. Bir sanayi, ticaret, tarım vahası kurmayı başaran Kayserili kardeşlerim böylece fazla şehrimize de ilham kaynağı oldu. Bugün Türkiye’nin 81 vilayetinin tamamı üretip ihraç edebiliyorsa bunda Kayseri’nin yaptığı öncülüğün çok büyük payı vardır. Bugün insanlarımız ticaret gerçekleştirmek için ülkemizin ve dünyanın dört bir yanını arşınlıyorsa bunda Kayseri’nin büyük payı vardır. Biz de Kayseri’den aldığımız ilhamla her alanda tarihi değiştirecek işler yaptık, yapmayı sürdürüyoruz. Türkiye’yi Cumhuriyet tarihinin en enerjik siyasi, hesaplı, askeri, sosyal seviyesine çıkardık. Bir yandan yüzyıllık ihmallerle biriken altyapı eksikliklerimizi tamamladık, diğer yana milletimizi hak ve serbest özlemleriyle buluşturduk.

“YIL SONUNA KADAR 200 BİN KONUTU TAMAMLAYACAĞIZ”

Ülke ve milletçe biz çalıştıkça rabbimiz de bereketini verdi. Sonuçta Türkiye’yi 21 yılda 3 kat büyütmeyi başardık. Şu Anda amacımız önümüzdeki dönemde ülkemizi 2 kat daha büyüterek dünyanın en kuvvetli ekonomileri arasında adalet ettiği yere çıkarmaktır. Allah’ın izniyle bunu yapacak birikime, dirayete, azme sahibiz. Yalnızca defalarca birlikte birazcık daha çok çalışarak sabırlı olmamız gerekiyor. Tabii hayat dikensiz bir gül bahçesi yok, insanın olduğu gibi milletlerin de önüne inişler ve çıkışlar, fırsatlar ve tehditler, imkanlar ve hesapta olmayan felaketler çıkabiliyor. Son dönemde milletçe başımıza gelen felaketlerden en büyüğü 6 Şubat depremleriydi. Bu depremler Kayseri’mizin de bir bölümünü etkiledi. Hamdolsun şehrimizde can kaybı olmadı lakin hasar görebilen, yıkılan binalarımız vardı. Tabii asıl kayıp Maraş’ın, Malatya’sına, Gaziantep’in, Adıyaman’ın ve Kayseri’nin çevresinde Hatay gibi daha aşağısında yaşandı. bu arada depremde yitirdiğimiz 53 bin vatandaşımızı bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Depremle yıkılan şehirlerimizi ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışıyoruz. İnşasını tamamlayıp adalet sahiplerine teslim ettiğimiz konut sayısı 80 bine yaklaştı. İnşallah yıl ardina kadar bu rakamı 200 bine tamamlıyoruz.

Erdoğan: Kamu bankaları emeklilere 8-12 bin lira arasında promosyon ödemesi yapacak

MİLYONLARCA EMEKLİYE PROMOSYON MÜJDESİ

Caddeleriyle, meydanlarıyla, tarihi ve kültürel mekanlarıyla üretimi ve istihdamı destekleyecek altyapılarıyla, zelzele şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı’na hazırlayacak şekilde ihya ediyoruz. giderken en büyük mücadeleyi enflasyona ve yaşam pahalılığını köpürten anlayışa karşısında veriyoruz. Çalışanlarımızın, emeklilerimizin ve minik esnafımızın gelirlerini yüksek enflasyon karşı korumakta kararlıyız. Ama bu mücadeleyi mutlaka başarıya ulaştıracağız. Bunu da öyle yalan yanlış rakamlarla kimseyi kandırarak değil, çalışarak, üreterek, pastayı daha da büyüterek yapacağız. İnşallah yılın ikinci yarısından itibaren enflasyon seri bir düşüşe geçecek. Depreme ayrılan kaynakların ve enflasyonun bütçe üzerindeki yükü hafifledikçe insanımızın huzur seviyesini eskisinin de üstüne çıkaracağız. bu vesileyle emeklilerimize güzel bir haber belirlemek istiyorum. Biliyorsunuz ilk önce 2017’de emeklilerimize banka promosyonu ödenmesi uygulamasını başlatmıştık. Millet bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa tarafından 8 bin lira ile 12 bin lira arasında belirledi. Öteki bankaların da bu rakamların aşağı kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum.”

31 Mart 2024 Lokal Seçimleri Recep Tayyip Erdoğan Politika Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur