Cumhurbaşkanı Erdoğan 31 Mart’taki lokal tercih süreciyle ilgili Bursa’da düzenlenen mitingde manâlı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, emeklilerle ilgili temmuz ayını muhabere ederek “Yılın birincil 6 ayındaki enflasyona tarafından emekli maaşlarını masaya yatıracağız.” ifadelerini kullandı.Yaşadığı sıkıntılardan nedeniyle sitemlerini dile getiren her vatandaşım ardına kadar haklıdır.

“HER SEÇİM DÖNEMİNDE AYNI SENARYOYU DEVREYE SOKTULAR”

Erdoğan, enflasyonu Avrupa ve ABD’nin de denetleme altına almaya çalıştığına dikkat çekerek minik esnafların prim gün sayısı için de çalıştıklarını belirtti. Erdoğan, konuşmasında muhalefeti de eleştirerek ihtirasları yüzünden PKK’ya ve FETÖ’ye göz kırptıklarını söyledi. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bugün Bursa’da katılım, 90 bin. Durmak yok, yola devam. Pazar günü inşallah sandıkları gümbür gümbür patlatacağız. Bursa’yla birlikte Türkiye Yüzyılına hazırlanıyoruz. Biz biliyoruz oysa Bursa’nın manâsız lafla işi olmaz. Çünkü Bursa emeğin alın terinin şehridir. Bursa yatırıma bakar, esere bakar. Bursa icraata bakar. Türkiye Yüzyılı yolcuğumuzda bizi en iyi anlayacak olan Bursa’dır. Bursa TOGG öncelikle edinmek üzere prestij eserlerine öncelik yapıyor. Biz de belediye başkanlarımızla el ele verip Bursa’nın önünde yeni bir dönem açmayı planlıyoruz.

Güven ve istikrar iklimimizi bozmak için senelerdir ülkemizde tesir edebildikleri her kesimi kışkırtmaya, hareketlendirmeye çalıştılar. Her tercih döneminde de benzer senaryoyu devreye soktular. Milletimizle bir olup bütün bu oyunları birer birer bozduk. Kimi tuzakları geçtiğimiz mayısta olduğu gibi sandıkta hüsrana uğrattık.

Kimi tuzakları 15 Temmuz’da olduğu gibi sokakta bertaraf ettik. Kimi tuzakları askeri harekatlarımızla sınırlarımız ötesinde durdurduk. Natürel bu uzun soluklu bir mücadeledir. Her dönemde yeni araçlar, yeni argümanlar, yeni taktikler devreye giriyor. Hiç şüpheniz olmasın, önümüzde bizi yeniden zorlu bir işlem bekliyor. Bu toprakları vatan yapmak için verdiğimiz meşguliyet, vatanımızı elde yetişmek için de sürdürmek mecburiyetindeyiz. Huysuz takdirde tıpatıp bir asır önce yapmaya çalıştıkları gibi bizi bu topraklardan jiletle kazıyıp atmakta kararsızlık etmeyecekleri açıktır.

MUHALEFETE ELEŞTİRİ: PKK’YA GÖZ KIRPIYORLAR

Ülkemiz muhalefetinin anlamadığı, iyi anlamak istemediği, anlasa bile önemsemediği hakikat işte budur. İhtirasları öylesine gözlerini bürümüş durumda fakat ülkenin ve milletin uzun vadeli çıkarlarının altına dinamit döşemekten çekinmiyorlar. Bu uğurda PKK’ya göz kırpıyorlar. Bu uğurda FETÖ’ye göz kırpıyorlar, bu uğurda emperyalist heveslere göz kırpıyorlar, bu uğurda her türlü hırsızlığa, arsızlığa yol veriyorlar. Siyasi vizyon sıfır. Siyasi program hak getire, proje mevcut yok, icraat desten zaten yok. Buna karşılık muhalefet cenahında her türlü istismar, her türlü benekli pazarlık, her türlü komplo kol geziyor.

CHP, çeşitli şehirlerde DEM’le ayrıca de tabanına karşın neyin karşılığı, hangi paylaşımların ürünü olduğu meçhul karanlık ittifaklar kuruyor. Lakin bundan öylesine utanıyorlar ki saklamak için de kırk takla atıyorlar. CHP’nin ihtirasları DEM’in de için hallaç pamuğuna çevirdi. Bu partide kimi diyor ancak kendimize oy verelim, kimi diyor CHP’nin kuyruğuna takılalım. Yani her kafadan bir ses çıkıyor. Toplam aza sayısı 500 bini bulmayan marjinal partiler, sağa sola direktifler veriyor, güzergah çiziyor, seçmenin iradesine ipotek koyuyor. CHP’li faşist yöneticiler ‘kapıdan giremezsiniz’ diyerek zaten bunları her gün tokatlıyor.

“TEMMUZDA EMEKLİ MAAŞLARINI MASAYA YATIRACAĞIZ”

Avrupa’sından, ABD’sine herkesin yoklama altına almaya çalıştığı enflasyonla biz de çaba ediyoruz. Emeklilerimizin bayram ikramiyelerini artırdık. Hem 5 bin lira ödemede bulunduk. Temmuzda yılın ilk 6 ayındaki enflasyona kadar emekli maaşlarını masaya yatıracağız. Memurlara ilave gösterge uygulamasını genişleterek düzenlemenin hazırlıkları tamamlandı. Ufak esnafların prim gün sayısı için de çalışıyoruz.

“SİTEM EDEN HER VATANDAŞIM HAKLIDIR”

Emekli maaşlarında, minimum ücrette ara artma istekleriyle karşılaşıyoruz. Yatırım bütçemizin tamamını, eğitime veya sağlığa ayıracağımız bütçenin tamamını ödev etsek bile yetmeyeceğini takdir edersiniz. Yaşadığı sıkıntılardan nedeniyle sitemlerini dile getiren her vatandaşım sonuna kadar haklıdır. Çalışanların ve emeklilerin kayıplarını nasıl telafi edeceğiz? Bunu daha çok çalışarak, üreterek yapacağız.”

31 Mart Yerel Tercih Sonuçları İçin Tıklayın

Recep Tayyip Erdoğan Zam Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur