Lokal tercih çalışmaları zarfında Aksaray’da vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye dair dikkat çeken mesajlar verdi. Konuşmasında enflasyonla mücadelenin önemine aksan yapan Erdoğan, “Yılın ikinci yarısında enflasyonun düşmesi ile elimiz rahatlayacak. Öncelik enflasyonu çökertmek. Ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor. Alım gücündeki düşüşü telafi için adımlar atıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

“Sevgili Aksaraylılar, değerli hanımefendiler, gençler, aziz kardeşlerim hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Medeniyet mirasımıza sahip çıkmasıyla her gelişimizde bu eşsiz şehre kalbimizi bırakıyoruz. Aksaray gönlümüzün baş köşesinde yer alıyor. Aksaray her zamanki gibi inşallah rekoru da kıracak. Aksaray’ın bize olan sevgisinden zerre şüphemiz yok. Geçtiğimiz yılki seçimlerde coşkunuzu sandığa yansıttınız. Verdiğiniz destek için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Aksaray aslan gibi kükreyerek dost gönüllere rahatlık düşman gönüllere dehşet verdi. Yanımızda yer aldığınız için Aksaray’a teşekkür ediyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken enflasyon mesajı: Ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor

“ÖNCELİK ENFLASYONU YIKMAK”

Sizler yanımızda olduğunuz müddetçe bize durmak, duraksamak değil. Milletimize sözümüzü hep yerine getirdik. 21 yıldır gece gündüz çalışıyoruz. Üretimde, büyümede tarihimizin en iyi seviyesini gördük. Savaşların, krizlerin olumsuz etkilerini göğüslüyoruz. Can yakan enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı ile boğuşuyoruz. Bütün emeklilerimize bir defaya kasten 5 bin lira ödeme yaptık. Yılbaşında emeklilerimizin ve çalışanlarımızın maaşlarını yüzde 50 oranında artırdık. Emeklilerimizin ikramiyelerinde de benzer şekilde yüzde 50 artışa gittik. Son olarak, banka promosyon ödemelerini 8 ilâ 12 bin lira arasına yükselttik. Yılın ikinci yarısında enflasyonun düşmesi ile elimiz rahatlayacak. Öncelik enflasyonu yıkmak. Enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor. Alım gücündeki düşüşü telafi için adımlar atıyoruz.

“KARAMSARLIK BATAKLIĞINA SÜRÜKLEMEK İSTİYORLAR”

Bugün katılım ne kadar diye sordum, 35 bin… Aksaray’a da bu uygu. Zaten Aksaray bunun dışında benimsemek. Defalarca birlikte sabredeceğiz. Ülkemizin gücünden ve potansiyelinden rahatsız olanlar muhalefeti de kullanarak milletimizi kötümserlik bataklığına çekmek istiyor. Gelip geçici sıkıntıları asırlık hedeflerin önüne koyarak milletimizle aramızı açacaklarını sanıyorlar. FETÖ’den PKK’ya terör örgütlerinin saldırılarına aleyhinde koyarken gördük bu oyunu. Geçmişte Türkiye’yi nasıl 2023’e hazırladıysak şu anda de fazlasını yaparak Türkiye Yüzyılı’nı inşa edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken enflasyon mesajı: Ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor

“TÜRKİYE’Yİ 2 KAT DAHA BÜYÜTECEĞİZ”

Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz. Türkiye’yi 2 kat daha büyüteceğiz. Yalnızca belediye başkanları seçmekle kalmayacaksınız, öteki mücadelelerimizde de işimizi kolaylaştıracaksınız. Aksaray’la birlikte Türkiye haritasının tamamını Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyamaya var mısınız? Bayram gelmeden 31 Mart’ta ulusal irade bayramını birlikte kutlayacağımıza inanıyorum.

“EKONOMİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Pazar gününe kadar durmak yok, yola devam. Dünya ile yarış halindeyiz fakat istediğimiz yerde değiliz. Başarmamız gereken çok uğraş var. Bir yanımızda Rusya Ukrayna savaşı alevlenerek sürüyor. Diğer yanlamasına Gazze’deki vahşet giderek derinleşiyor. Uluslararası kuruluşların kimseye hayrının dokunmadığına şahit oluyoruz. Son 10 yıldaki maruz kaldığımız sayısız hücum ile bu afet tablosuna çekilmek isteniyoruz. Beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz için badireleri atlatarak bu günlere geldik. bazı muhterislerin keyfi öyle istiyor diye acilen pes edemeyiz. Tam aksine uğraş bayrağını daha yukarıya nakliye vaktidir. Devletimizi daha da güçlendireceğiz. Ekonomimizi daha da güçlendireceğiz. Aile yapımıza sıkı sıkıya sahip çıkacağız. Uygarlık mirasımıza daha sıkı sahip çıkacağız. Hep ileri gideceğiz, büyüyeceğiz. Önümüzdeki asrı kendi çağımız yapmakta kararlıyız.

Son 21 yılda Aksaray’a 88 milyar liralık yatırım yaptık. Cumhurbaşkanı olarak bu kardeşiniz, yerel yönetimlerle le ele vererek hizmetlerimizi beldelerimize değin ulaştıracağız.”

Recep Tayyip Erdoğan Finans Politika Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur