Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim nedeniyle 1,5 ay sonra gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Enflasyonla mücadeleye yönelik mesajlar veren Erdoğan, yıllık enflasyonun senenin ikinci yarısından itibaren düşüşe geçeceğini söyledi.

“EMEKLİLERİMİZ ÖNCELIKLE ELDE ETMEK ÜZERE ENFLASYONUN YOL AÇTIĞI SIKINTILARI BİLİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle: “Dün açıklanan şubat ayı rakamlarına kadar istihdam mevsim etkilerinden arındırıldığında 32.4 milyona ulaştı. Bizim de sorunumuz enflasyon baskısıdır. Emeklilerimiz öncelikle elde etmek üzere enflasyonun yol açtığı sıkıntıları biliyoruz. Bu konuda tavrımız enflasyonu düşürerek kalıcı kolaylık artışını sağlamaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası enflasyonla mücadele mesajı

“SEÇİM EKONOMİSİ UYGULAMADIK, POPÜLİST ADIMDAN UZAK DURDUK”

Tercih ekonomisi uygulamayarak milletimize aleyhinde sorumluluğumuzu yerine getirdik. Kendimiz değer ödesek deha ülkemize, milletimize, gelecek nesillere değer ödetecek her türlü popülist adımdan uzakta durduk duracağız. Bu kararlı duruşumuzun Türkiye ve Türk ekonomisi için ne dek değerli olduğunu zamanla daima birlikte iyi göreceğiz.

“ENFLASYONUN SENENİN İKİNCİ YARISINDAN İTİBAREN DÜŞÜŞE GEÇMESİNİ BEKLİYORUZ”

Takvim enflasyonun senenin ikinci yarısından itibaren düşüşe geçmesini bekliyoruz. Uyguladığımız politikaların etkisiyle cari açıkta daralma başladı. Ocak ayında yıllık cari açık 15 milyar dolar azaldı. Altın ve enerji hariç tutulduğunda 34,6 milyar dolarlık cari artı gerçekleşti”

31 Mart Yerel Tercih Sonuçları İçin Tıklayın Kaynak: Haberler.com / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Kabine Finans Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur