Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, enflasyonda mücadelenin esas öncelikleri olduğunu belirterek “Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

“SEÇİMSİZ 4 YILA GİRDİK”

Yılmaz, seçimlerin gerisinde sosyal ağ hesabından yaptığı açıklamada seçimlerin demokrasiye yaraşır bir biçimde olduğunu belirterek sonuçların ülkeye, millete ve şehirlere hayırlı olmasını diledi. Seçimsiz bir 4 yıla girildiğini belirterek şehirlerin depreme çok daha dirençli bir şekilde hazırlanacağını belirtti.

Yılmaz’ın açıklamalarında geçen ifadeler şu şekilde: “Demokrasi ve kalkınmada daha yüksek hedeflere varmak yolunda, hayati derecede öneme sahip dört yılı aşan seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz. Pandemi sonrası dünyadaki hesaplı daralmaya, bölgemizdeki savaşlara, tarihimizin en büyük afetinin getirdiği ilave yüklere rağmen, ülkemiz dinç yapısını korumaktadır. Bu dönemde, depremin yaralarını saracak ve şehirlerimizi geleceğe çok daha dirençli bir şekilde hazırlayacağız. Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve imal ile bünyemizi güçlendiriyoruz. Lüzum ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla uğraş temel önceliğimizdir” ifadelerini kullandı.

“ÜCRET ARTIŞLARININ ZAMANLA ERİMESİ ÖNLENECEK”

Geçen yıl duyuru edilen OVP programını istikrarlı bir şekilde uygulayarak başaracaklarının altını çizen Yılmaz, “Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını bariz bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, daimi rahatlık artışı sağlayacağız. Ekonomide yapısal reformlar yaparken, millet yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartlarımızı yükseltmeye, daha etkili işleyen bir hak sistemi tesis etmeye odaklanacağız. Amacımız demokratik kararlılık içinde büyümek ve büyümenin nimetlerini bütün kesimlere adil bir şekilde yansıtmaktır.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Ücret artışlarının zamanla erimesini önleyeceğiz

31 Mart Lokal Tercih Sonuçları İçin Tıklayın Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Cevdet Yılmaz Türkiye Politika Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur