Cumhurbaşkanlığı Kabinesi lokal seçim sonrası, takriben 1,5 aylık aranın arkasında yoğun bir gündemle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

ANA GÜNDEM MADDESİ İSRAİL-İRAN GERİLİMİ

Toplantının ana gündem maddesinin İran ile İsrail arasında yaşanan gerilim olacağı varsayım ediliyor. Toplantıda Orta Doğu’da yükselen tansiyonun düşmesi için Ankara’nın yürüttüğü diplomasi trafiği değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 1,5 ay sonra toplandı! Masada üç önemli konu başlığı var

ENFLASYONLA UĞRAŞ MASADA OLACAK

Orta Vadeli Program ve 12’nci Yeniden Yapılanma Planı çerçevesinde uygulanan ekonomi programındaki son durum toplantının bir diğer gündem maddesi olacak. Programın esas hedefi olan enflasyonu kalıcı olarak düşürmeye karşın alınabilecek ilave tedbirler değerlendirilecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN IRAK ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 22 Nisan’da Irak’a oluşturacağı 12 yıl sonraki birincil resmi ziyaret de masada olacak. Bu manâlı ziyaret öncesinde Türkiye’nin hazırlıkları toplantıda konuşulacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 1,5 ay sonra toplandı! Masada üç önemli konu başlığı var

SINIR ÖTESİ TERÖR OPERASYONLARI

Toplantının diğer bir konusu ise sınır ötesindeki terörle uğraş operasyonları olacak. Yaz döneminde genişletilmesi planlanan Irak’ın kuzeyindeki operasyonların, toplantıda değerlendirileceği düşünülüyor.

31 Mart Lokal Seçim Sonuçları İçin Tıklayın

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Orta Doğu Tansiyon Kabine Politika Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur