Dün günü 32,3366 TL’den tamamlayan dolar, güne değer kazancıyla başlamasının arkasından 32,3690 TL seviyesinden işlem görüyor, euro ise 34,910 TL seviyesinde bulunuyor. Dolar endeksi yüzde 0,1 artışla 104,6’da bulunuyor.

FED BAŞKANI’NIN AÇIKLAMALARI İZLENİYOR

Analistler, Fed’in faiz indirimine ne zaman başlayacağına ilişkin belirsizliklerin devam ettiğini belirterek bugün Fed Başkanı Powell’ın sözle yönlendirmelerinin yanı sıra kişisel tüketim harcamaları verilerinden Bankanın gelecek dönemde atacağı adımlara dair ipuçlarının aranacağını ifade etti.

Öte yana, dün açıklanan verilere göre, Michigan Üniversitesince ölçülen tüketici güven endeksi de martta yukarı yönü olan revize edilerek 79,4 oldu. ABD’de öncelikle işsizlik maaşı talebinde bulunanların sayısı ise geçen hafta 210 bine gerileyerek beklentilerin aşağıda gerçekleşti.

Söz konusu gelişmelerin ardındaki para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in birincil faiz indirimine haziranda gitme ihtimali yüzde 64 oldu. Analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 104 ve 103 puanın yardım, 105 ve 106 puan seviyelerinin ise direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Kaynak: AA / Ekonomi

Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur