SGK, 8 bin ila 12 bin lira arasındaki emekli promosyonu ödemeleri için aralarında özel bankaların da yer aldığı 19 banka ile protokol imzalandığını bildirdi.

ÖZEL BANKALAR DA PROMOSYON VERECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 21 Mart’taki Kayseri mitinginde sarf ettiği “Halk bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa kadar 8 bin lira ile 12 bin lira arasında belirledi.” sözleri sonrası özel bankalar da promosyon programına katıldı. SGK’dan yapılan açıklamada, “Emeklilerimize aylık ödemeleri Bankalar yoluyla yapılmaktadır. Emekli aylığı alan vatandaşlarımıza yönelik promosyon ödemeleri takriben 2 katına çıkarılarak 8 bin ila 12 bin lira arasında belirlenmiştir. Bu kapsamda ölüm aylığı alan adalet sahiplerine de 5 bin lira promosyon ödemesi yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Emeklilere 8-12 bin liralık promosyon ödemesine özel bankalar da dahil oldu

“BELİRLENEN TUTARLAR ASGARİ SEVİYEDE”

Açıklamanın devamında, “Bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emeklilerimizin ve yargı sahiplerinin bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Belirlenen tutarlar asgari seviyede olup, Bankalar kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabileceklerdir.” denildi.

SGK, protokol imzaladıkları bankaların listesini de paylaştı:

1. Akbank T.A.Ş.

2. Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

3. Denizbank A.Ş.

4. Fibabanka A.Ş.

5. ING Bank A.Ş.

6. Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.

7. Odea Bank A.Ş.

8. QNB Finansbank A.Ş.

9. Şekerbank T.A.Ş.

10. C. Ziraat Bankası A.Ş.

11. Turkish Bank A.Ş.

12. Türk Ekonomi Bankası A.Ş.

13. Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.

14. Türkiye Garanti Bankası A.Ş.

15. Türkiye Insanlar Bankası A.Ş.

16. Türkiye İş Bankası A.Ş.

17. Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.

18. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

19. Ziraat Katılım Bankası A.Ş.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

21 Mart’ta AK Parti Kayseri mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli promosyonlarına ilişkin, “Halk bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa kadar 8 bin lira ile 12 bin lira aralarında belirledi. Öteki bankaların da bu rakamların aşağı kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum.” demişti.

Emeklilere 8-12 bin liralık promosyon ödemesine özel bankalar da dahil oldu

ÖLÜM AYLIĞI ALANLARA DA PROMOSYON ÖDENECEK

Öte yanlamasına 25 Mart’ta SGK, vefat aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine de başvurmaları halinde 5 bin TL promosyon ödeneceğini duyurmuştu.

SGK’dan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verilmişti:

“Emekli aylığı alan vatandaşlarımıza karşın promosyon ödemeleri, halk bankalarında yaklaşık 2 katına çıkarılarak, 8 bin ila 12 bin lira aralarında belirlenmiştir. başkaca, SGK’den vefat aylığı bölge 3,3 milyon hak sahibine de başvurmaları halinde 5 bin lira promosyon ödemesi kamu bankalarımızca yapılacaktır. Bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emeklilerimizin ve adalet sahiplerinin bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.”

Açıklamada, belirlenen tutarların en düşük seviyede olduğu, bankaların kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabilecekleri, öteki bankalarla ilgili çalışmaların sonuçlarının da hem paylaşılacağı kaydedildi.

31 Mart Yerel Tercih Sonuçları İçin Tıklayın

Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur