Yerel seçimlere sayılı günler kala emeklinin çifte zam beklentisi de arttı. Emeklilere ilave zam gelip gelmeyeceği konusu gündemdeyken AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Belli Akbaşoğlu’ndan uyarı çeken bir değerlendirme geldi. Akbaşoğlu, emekli aylıklarına iyileştirmede tercih sonrasını dikkat çekici etti.

“ALIM GÜCÜNÜ ARTIRICI ADIMLAR ATILACAK”

Akbaşoğlu Meclis’te düzenlediği basın toplantısında “Emeklilerimiz öncelikle almak üzere bütün çalışanlarımızla ilgili daha iyileştirici, alım gücünü arttırıcı değerlendirmelerimizi kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

SEÇİMDEN ÖNCE DÜZENLEME OLUR MU?

Akbaşoğlu, “Emekli maaşlarına yönelik 31 Mart’a dek yeni bir iyileştirme, düzenleme yapılabilir mi?” sorusu üstüne, lokal seçimler nedeniyle 31 Mart’a kadar TBMM’nin doğaüstü toplanmasının gündemlerinde olmadığını söyledi.

“HAZİRAN SONU, TEMMUZ BAŞI İTİBARİYLE…”

Meclisin muhtemelen nisan ayının ortalarında çalışmalarına başlayacağını anlatan Akbaşoğlu, “O tarihten itibaren bu hususları bahis edeceğiz ve haziran sonu, temmuz başı itibariyle de emeklilerimiz ilk olarak edinmek üzere bütün çalışanlarımızla ilgili daha iyileştirici, alım gücünü arttırıcı değerlendirmelerimizi her zaman beraber kamuoyuyla paylaşacağız ve buna dair düzenlemelerimizi de inşallah gerçekleştireceğiz” biçiminde konuştu.

ERDOĞAN’IN YAPTIĞI HESAP DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 bin TL olan asgari emekli maaşının tatmin edici olmadığını belirterek, “16 milyon emeklimiz var, 7 bin TL eklemek çağırmak bütçeden takriben 1,4 trilyon liralık 10 bin lira eklemek seslenmek, 1,9 trilyon liralık kaynağı buraya adapte etmek aramak. Askeriyle, polisiyle, eğitimcisiyle, sağlıkçısıyla velhasıl bütün memuru ve işçisiyle devletin çalışanlarının yarısından fazlasına maaşlarını vermesek o zaman belki bu ilave gideri karşılayabiliriz” açıklamasını yapsa da emekliye ilave zam gündemden düşmüyor.

Emekli Zammı Finans Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur