Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu, ulus bankaları kadar emeklilere verilecek promosyona ilişkin yapılan başvurular rekor seviyeye ulaştı.

Erdoğan’ın, 21 Mart’taki Kayseri mitinginde sarf ettiği “Millet bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa kadar 8 bin lira ile 12 bin lira arasında belirledi.” sözleri sonrası birçok emekli halk bankalarına koştu.

Emeklilere verilecek promosyon için başvurular rekor seviyede

ZİRAAT BANKASI’NA YARIM MİLYONA YAKIN EMEKLİ BAŞVURDU

Millet bankalarının emekli promosyonları artırıldıktan daha sonra, dün başvuru rekoru kırıldı. Promosyon başvurularının ilk gününde Ziraat Bankası’na 446 bin başvuru gerçekleştirilirken Vakıfbank ve Halkbank’a da toplam 100 bin birey başvurdu.

ÖDEMELER 28 MART’TA HESAPLARA YATACAK

Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Işıkhan, promosyon ödeme tarihleriyle ilgili bilgi vererek, ödemelerinin 28 Mart Perşembe günü itibarıyla hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Emeklilere verilecek promosyon için başvurular rekor seviyede

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

21 Mart’ta AK Parti Kayseri mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli promosyonlarına ilişkin, “Halk bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa göre 8 bin lira ile 12 bin lira aralarında belirledi. Öteki bankaların da bu rakamların aşağıda kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum.” demişti.

31 Mart Lokal Tercih Sonuçları İçin Tıklayın Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Vakıflar Bankası Ziraat Bankası Halkbank Finans Yaşam Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur