Egzersiz ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal ağ platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği tarihi verdi.

BAKAN IŞIKHAN TARİH VERDİ

Bakan Işıkhan “Emekli vatandaşlarımızın bayram ikramiyesi ödemeleri Ramazan Bayramı öncesinde 2 Nisan ile 5 Nisan tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacaktır” açıklamasını yaptı.

Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemeleri 2 Nisan ile 5 Nisan arasında hesaplarına yatırılacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan.

AYLIKLARINI 17 VE 18’İNDE ALANLARA 2 NİSAN’DA ÖDEME YAPILACAK

4 (a) (SSK) zarfında gelir ve aylık alanlardan ödeme günü ayın 17 ve 18’i olanlara 2 Nisan’da, 19, 20, 21, 22’si olanlara 3 Nisan’da, 23, 24, 25, 26’sı olanlara ise 4 Nisan tarihinde ödeme yapılacak.

EMEKLİ SANDIĞI ÖDEME TARİHLERİ DE BELLİ OLDU

Öte yana Bakanlıktan yapılan açıklamaya tarafından 4 (c) (Emekli Sandığı) kapsamında her ayın 1 ile 5’i aralarında aylık alanların ödeme günü; 1 ve 2 olanlara 2 Nisan, 3, 4 ve 5 olanlara aylıkları ile birlikte benzer günde almak üzere 3-5 Nisan tarihleri arasında bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak.

Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemeleri 2 Nisan ile 5 Nisan arasında hesaplarına yatırılacak

YÜZDE 50 ARTIŞLA 3 BİN LİRA OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin 3 bin lira olacağını açıklamıştı. Haberi Giresun’daki miting sırasında duyuran Erdoğan, “Önce 1000 lira olan bayram ikramiyesini evvela 1100 liraya, daha sonra 2 bin liraya çıkardık. Önümüzdeki bayramda bu rakamı yüzde 50 artışla 3 bin liraya yükselteceğiz. Ülkemizde emekli maaşı alan, ölüm edenlerin adalet sahipleriyle birlikte 16 milyon birey var. Yapılan her bir iyileştirmenin bütçeye maliyetini buna göre düşündüğümüzde karşımızdaki tablo fazla daha iyi anlaşılacaktır” demişti.

Bayram İkramiyesi Vedat Işıkhan Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur